Wpis z mikrobloga

Ja nie rozumiem tej narracji "Duda zły bo ułaskawił PRZESTĘPCÓW". A to można ułaskawić osobę niewinną? xD przecież do tego służy to prawo, do ułaskawiania przestępców. Duda ułaskawił kolegów, Wałęsa ułaskawił bossa mafii, a Kwaśniewski ułaskawił skorumpowanego wiceministra.

Problemem nie jest to, że Duda ułaskawił przestępców, bo to robił KAŻDY prezydent. Problemem jest to, że istnieje prawo które mu na to pozwala. Nikt nie powinien mieć takiego prawa.

#polityka #bekazlewactwa #bekazprawakow #bekazpisu #bekazpo
  • 10
Duda ich ułaskawia do tego mówi że są niewinni.


@Oomonatopeja: a Wałęsa gadał, że on nie wie kto to słowik, że kogoś tam ułaskawił. Stwierdził, że paru klechów się podpisało, to on też xD
Nie obchodzi mnie co dudu sobie gada. Fakt jest taki, że to co zrobił to nie jest żadna nowość, to się działo od początku istnienia III RP, a POowcy robią z tego wielkie halo.
Problemem jest to, że istnieje prawo które mu na to pozwala. Nikt nie powinien mieć takiego prawa.


@marv0oo: w punkt.

Problemem nie jest to, że Duda ułaskawił przestępców, bo to robił KAŻDY prezydent.


Tym niemniej Duda jako jedyny ułaskawił ludzi nie będących przestępcami, a potem drugi raz tych samych ludzi, gdy już przestępcami zostali, przy czym jego pierwsze ułaskawienie opóźniło zostanie przestępcami przez ułaskawionych o 8 lat.
@filas312: @13f14 nie wiem, dla mnie to jest ten sam kaliber co Kwaśniewski który ułaskawił wiceministra współpracującego z mafią, czy Wałęsa który ułaskawił gościa, który #!$%@?ł z przepustki i tłumaczył się tym, że on tego nie czytał, zobaczył że ksiądz się podpisał to on też się podpisał xD
@marv0oo Skoro nie obchodzi Cię co kto gada a tak sobie piszesz dla hecy i wszyscy równi i głupi są nawet jak inaczej mówią to moje gratulacje. xD Se może znajdziesz jakiś mądro/głupich z którymi sobie będziesz bez sensu czas spędzać.
@Oomonatopeja: ale co mnie ma obchodzić? Duda gada bzdury i tyle. Albo go szantażują, albo trzeba robić testy na inteligencje dla kandydatów na prezydenta. Gadanie Dudy ma takie samo znaczenie jak miało gadanie Wałęsy, pewnie nawet Duda ma tyle samo do powiedzenia co miał Wałęsak jako prezydent.
Fakt jest taki, że Dudu wykorzystał swoje prawo i ułaskawił dwóch przestępców. Tak jak wcześniej on i jego poprzednicy ułaskawili tysiące innych przestępców.
Bo
Nikt nie powinien mieć takiego prawa.


@marv0oo: to prawo w zamyśle ma być stosowane w szczególnych przypadkach. Np. była kiedyś historia samosądu na gościu co terroryzował wieś, albo ludzie co zabili lokalnego gangstera co kiedyś pożyczył im pieniądze i pomimo spłaty długu już dawno temu to naliczał im dalej odsetki i groził.

Wtedy choć prawo nie może tu wiele zrobić, to prezydent po rozpatrzeniu sprawy np. okazaniu się, że poza tym
@LifeReboot:

to prawo w zamyśle ma być stosowane w szczególnych przypadkach. Np. była kiedyś historia samosądu na gościu co terroryzował wieś, albo ludzie co zabili lokalnego gangstera co kiedyś pożyczył im pieniądze i pomimo spłaty długu już dawno temu to naliczał im dalej odsetki i groził.


To państwo powinno być od tego, żeby karać. Jeśli tak nie jest i odpowiednie organy nie działają, to występuje tu znacznie większy problem i odpowiedzialność