Wpis z mikrobloga

Kupiłem monitor na firmę (jednoosobowa działalność) rok temu i chyba zaczął się psuć. Ze wstępnego rekonesansu widzę że zakup na jednoosobową działalność, wbrew temu co myślałem, uprawnia mnie do skorzystania z rękojmi (ale poprawcie jeśli gadam głupoty). Więc pytanie - czy lepiej bujać się z rękojmią do Morele czy gwarancją do LG? Na Wykopie raczej wszyscy zawsze sugerowali rękojmię, ale to jednak Morele xD
Pytanie bonus: czy obecny status działalności (zawieszona) w tym wypadku wpływa na cokolwiek?
#jdg #programista15k #firma
  • 6
  • 0
nawet gdybyś miał ponieść jakieś koszty możesz brać faktury i wrzucać je w koszty.


@Eshirael: tu mnie zaskoczyleś, muszę chyba o tym poczytać, bo w sumie skoro działalność zawieszona to nawet nie wiem jak te koszty mam rozliczać
@Marmite: "koszty służące zabezpieczeniu źródła przychodów należy uznać te koszty, które zostały poniesione na ochronę istniejącego źródła przychodów, w sposób gwarantujący bezpieczne jego funkcjonowanie"

Masz jakiś sprzęt w firmie który wymaga przeglądu to go robisz i wrzucasz w koszty. Abonament na komórkę czy innego. Unikaj kosztów inwestycyjnych w trakcie zawieszenia ale np. jeśli jest styczeń a w lutym startujesz znowu, nie będziesz w styczniu realizował usług ale masz czas i chęć
  • 0
@Eshirael: ale to zakłada że wznowiłbym działalność w danym roku czy niekoniecznie? Bo gdybym nie wznowił to co wtedy, po prostu PIT z poniesioną stratą o sumie wszystkich takich faktur?
@Marmite: tego nie wiem. Natomiast jeśli ponosisz jakieś koszty w temacie działalności którą nie wiesz czy i kiedy wznosisz - wolałbym unikać kosztów bo potem będzie dyskusja czy nie robiłeś tego stricte prywatnie, skoro koszty wrzucone a działalność nie funkcjonuje. Przy niskich kosztach wolałbym temat totalnie odpuścić. Ale w temacie gwarancji nie ma to zupełnie znaczenia - nikogo nie interesuje czy dalej prowadzisz działalność o ile nie dotyczy to jakichś nowych