Wpis z mikrobloga

#heheszki #humorinformatykow #firefox
Mirki mam dla was protipa. Zdobyłem właśnie punkt w wojnie miedzy dobrym firefoxem, a złym googlem.
Moja różowa zauważyła, że mam fajny motyw w ff i spytała czy też może mieć takie ładne.
Powiedziałem jasne i wybrałem jej pierwszy z brzegu motyw w jej ulubionym kolorze,ale tylko na firefoxie oczywiście. Teraz uzywa tylko go bo "jest ładniejszy" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 9
@PlatynowyJezyk: super, zbawiłeś świat xD Korzystaj z gorszego oprogramowania z jakichś dziwnych pobudek - nie ma co się oszukiwać, do przeglądarki Google'a jak na razie FF nie ma żadnego podjazdu
@PlatynowyJezyk: bądź realistą, FF to marginalny produkt, głównie popularny w Polsce. Chrome ma ponad 60% rynku i nic już z tym nie zrobisz i może zabrzmi to kiepsko ale nie ma innej alternatywy żeby wszystko było zsynchronizowane w tym hasła, zakładki itd. pomiędzy urządzeniami a rozwiązania firm trzecich to tylko utrudnianie sobie życia.
@Rst00: nie 60 tyko ponad 90. Wszystko prócz firefoxa jest na silniku od googla i google decyduje co się z tym będzie działo.
A firefox jest wciąż popularny wśród osób mających coś wspólnego z IT
@PlatynowyJezyk: zależy jakie badania się odpali, ja widziałem około 65% ale to było na globalnej skali. W Polsce pewnie ma więcej i może nawet 90%. Też mam "coś wspólnego z IT" i korzystam z Chrome'a odkąd wyszedł. Większość ludzi w firmie też korzysta z Chrome'a a tylko nieliczni z FF. Generalnie co do zasady to masz rację ale nie ma co się oszukiwać, ekosystem od Google'a jest uzależniający bo tu wszystko
@Rst00: firefox ma synchronizację, ale do dzielenia haseł doszedłem wtyczką kde connect, a to linuksiarskie rozwiązanie. Nie mówiąc o tym, że reszte rzeczy mam synchronizowane dzięki nextcloudowi którego no musiałem sam umieć postawić
@PlatynowyJezyk: no i właśnie o to w tym chodzi: usługi Google'a po prostu działają out of the box, nic nie trzeba kombinować. Logujesz się do przeglądarki, logujesz się na telefonie === działa. Jakieś stawianie swoich usług, kombinowanie z wtyczkami, coś nie działa, coś się zawiesi. No słaby temat niestety.