Wpis z mikrobloga

mirki, mam bazę maili do klientów w Excelu, którą sobie sam skonstruowałem i mam pewien problem bo chciałem teraz wysyłać maile ale nie chce wysłać dwa razy do tej samej firmy i chciałbym żeby usuwało lub oznaczało zdublowane domeny. Same zdublowane maile łatwo wykryć ale jak ustawić żeby oznaczało np. mirek@wypok.pl i mirabelka@wypok.pl??

#excel #programowanie #informatyka #komputery
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jest to jakieś rozwiązanie ale po pierwsze dużo to zajmie bo mam kilkaset pozycji to utrudni potem masowego kopiowania i wklejania maili do programów coldmailingowych :c


@cleveland: hm...dużo czego zajmie? przecież kilkaset to mało a całosć zajmie chwilkę.

Kopiowanie gdzie indziej to inny problem.
  • Odpowiedz
to w jaki sposób rozdzielić maile w szybki sposób? nie jestem zbyt biegły w Excelu więc mam w głowie ręczne rozdzielanie każdego maila


@cleveland: ok, jeżeli potrafisz usunąć duplikaty to.

to najpierw skopiuj sobie emaile do drugiej kolumny, miej dwie wolne kolumny z prawej strony.
zaznaczasz kolumnę z tymi skopiowanymi i co co napisałem "menu" dane->tekst
  • Odpowiedz
@cleveland:
A twoi klienci mają wyłącznie maila w domenach prywatnych? U mnie całkiem spory odsetek siedzi na @gmail.pl albo innych interiach czy wp...

Jak zrobisz tekst jako kolumny i jako podział wybierzesz znak @ to będziesz mieć później kolumnę z dalszą częścią np. buziaczek.pl. Wtedy wystarczy usunąć zduplikowane wiersze.
  • Odpowiedz
super, dzięki wielkie. Najgorsza robota za mną teraz tylko pokleić przefiltrowane maile w całość i wklejać ale to już pół biedy (ʘʘ)


@cleveland: hm...dlatego pisałem abyś skopiował kolumnę abyś nie musiał ich sklejać ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz