Wpis z mikrobloga

@Beckham: Thinkpad t480 albo jakiś Dell. Jak macbook to tylko aktualny bo to zabawka która się psuje od samego patrzenia na nią i samemu nic nie wymienisz ani nie naprawisz
  • Odpowiedz
@Beckham: bierz maka - mniej problemów ze wszytkim. A tak będzie: bo to mi nie działa, bo tamto mi nie działa, bo wirusy, zobacz to mi wyskoczyło… ja z tego powodu mamę nauczyłam obsługi ubuntu
  • Odpowiedz
@Beckham: Możliwe ze za jakiś czas będę miał ten sam dylemat.
Czy ktoś tutaj instalował ChromeOS dla seniora? Czy taki system jest stabilny pod laptopem z ery Windowsa7?
  • Odpowiedz
  • 0
@Rustyyyy Antix na stare komputery jest dobry.
Jeśli Chrome OS miałby być do laptopa, to nie ma w nim regulacji gammy ekranu. Na moim starym Lenovo słabo się sprawdził. Ciemny i jasny motyw są za mało kontrastowe, a na monitorze TN elementy UI się przez to bardzo zlewają.
  • Odpowiedz
@L3gion: był moment gdzie używałam
Antycznego maca na power PC i rzeczywiście bylybproblemy tylko dlatego że już ciężko było o niektóre repozytoria. Poza tym działał bez zarzutu. Obstawiam że ten Mac trochę pochodzi jeszcze. Przestrzegam przed Windowsem dla mało zinformatyzowanych rodziców. Jeszcze nadmienię gdzie power PC a gdzie normalna architektura intelowska?
  • Odpowiedz
Czy ktoś tutaj instalował ChromeOS dla seniora? Czy taki system jest stabilny pod laptopem z ery Windowsa7?


@Rustyyyy: Różnica między poleasingiem cztero- a ośmioletnim pod względem ceny to ile? Trzy stówy, cztery? IMHO lepiej celować w coś, co uciągnie Windows 11 i mieć spokój do okolic 2030 roku o ile sprzęt się kupi dobrze zachowany.

Dell 5490?


@Beckham: Lepszy od tego makbuczka, który jest zabytkiem.

Najlepiej jakbyś powiedział jaki masz
  • Odpowiedz
@Filipterka25: Windows 11 jak na zydowski twór przystało, podstępem zmusza użytkownika na instalowanie zbędnych aplikacji.
Wystarczy że teraz co kilka miesięcy mam telefon ze coś tam nie działa albo coś samo się włącza, a na miejscu okazuje sie że jakaś usługa Izraela typu cloud drive ukryła jakieś pliki i żąda okupu.
Ludzie ten system ma problem, jeśli użytkownik chce odinstalować przeglądarkę która na słabszej konfiguracji potrafi zawiesić komputer.
Windows się skonczył
  • Odpowiedz
Windows 11 jak na zydowski twór przystało, podstępem zmusza użytkownika na instalowanie zbędnych aplikacji.

Wystarczy że teraz co kilka miesięcy mam telefon ze coś tam nie działa albo coś samo się włącza, a na miejscu okazuje sie że jakaś usługa Izraela typu cloud drive ukryła jakieś pliki i żąda okupu.


@Rustyyyy: xD ale żeby wyjechać z antysemityzmem w IT to nieźle.

Windows się skonczył na w7.


@Rustyyyy jak wychodziła siódemka to
  • Odpowiedz
@Filipterka25: Żaden antysemityzm tylko realizm. Windows 11 jest przeładowany niepotrzebnymi dodatkami.
Najgorsze jest to ze jeśli raz klikniesz #!$%@?, to po aktualizacji pojawi się nowy komunikat gdzie nie będzie opcji #!$%@?.
Dla tego rozważam inne Systemy operacyjne. Nie oszukujmy się Windows 11 ma zastosowanie tylko w grach i to pod warunkiem że masz dobrą pamięć RAM.
  • Odpowiedz
Dla tego rozważam inne Systemy operacyjne.


@Rustyyyy: To wgraj linuksa i śmigasz.

Windows 11 jest przeładowany niepotrzebnymi dodatkami.


@Rustyyyy: Jak literalnie każdy kolejny OS dowolnej stajni, no chyba że jakaś minimalna instalacja linuksa z okolic 2005 roku z powłoką tekstową, bo obecnie jądro pingwina jest wieeeeelkie xD
  • Odpowiedz
Na pewno nie będzie problemów z antycznym Airem z 5 gen i5 xD


@L3gion: Bardziej w wypadku poleasingów bym się bał "starzenia moralnego" - mi się (odpukać w niemalowane) nigdy żaden poleasing nie zepsuł, ale już trzeci raz wymieniam ponieważ się software zrobił tak ciężki, że zwyczajnie jakiś zabytek go nie uciągnie. Mam nawet gdzieś zakonserwowanego latituda z okolic 2005 roku, wszystkie części wedle mej wiedzy oryginalne, działa sprawnie, tylko no
  • Odpowiedz