Wpis z mikrobloga

Mam wykupioną ochronę do sprzętu, a dokładnie do Applewatch i Iphone (w RTVEUROAGD) w ErgoHestii.

Stało się - zegarek upadł, roztrzaskał się. Szkoda zgłoszona, wszystko spoko. W końcu po to jest ochrona
Jednakże w warunkach OWU ERGOHestii mamy informację, iż sprzęt zostaje naprawiony lub wymieniony na nowy w przypadku szkody całkowitej/ zwrot gotówki/ wybranie innego sprzętu w sklepie
I tu zaczynają siè schody.
EH informuje, że polityka serwisowa apple nie uznaje zwrotu kasy/ wymiany sprzętu na nowy. W ramach naprawy wydaje model refabrykowany, o czym w żaden sposób nie informuje OWU ERGOhestii i co według mnie nie jest z nią zgodne.
Nieopłacalna naprawa = wymiana sprzętu na nowy, a nie wydanie refabrykowanego modelu z innym numerem IMEI niż ten dopisany do Polisy Sklepie (co jest istotne chociażby przy kradzieży) . Tak ja to widzę.

Czy ktoś z Was jest w stanie jakkolwiek to rozkminić?

#apple #rtveuroagd #ubezpieczenie #ergohestia #hestia
  • 10
@PannaBlanka: Apple zawsze dawało refurby. Czy to zgodne z prawem? Pewnie jest jakieś obejście albo mają wywalone. Ale jeśli umowa jest typowo z ergo hestią to walczyłbym jeśli miało być nowe. Ich problem, że dla sprzętu Apple nie mają osobnej umowy.
Dokładnie - polisa podpisana w EURO z ErgoHestia. W warunkach zero wzmianki o innych warunkach dla sprzetow Appla.
Wymianialam już tam dwa razy inne sprzęty i nie bylo problemu. Tu zasłaniają się politykà serwisową Appla…. Ale co mnie ona obchodzi, jak to nie z Nimi zawierałam polisę
@getin: 2 sprzęty tak reklamowałam (samsunga i lg) w każdym przypadku bezproblemowo dostałam zwrot kasy. 1. Uszkodzony tv lakierem do paznokci, 2. Potłuczony zegarek - także to działa. Tylko teraz nagle z Applem jest jakis cyrk.
@PannaBlanka: no to się odwołuj i zgłaszaj. Takie ubezpieczenia to niekoniecznie naciąganie bo każdy decyduje, ale zazwyczaj się nie opłacają. Rzecz w tym, że koszt jest wyliczony zawsze statystycznie ile osób przewidują kupi i ile skorzysta, do tego w sklepach typu RTV ceny są cholernie zawyżone, bo raz, że pewnie prowizja dla sklepu a dwa - ludzie i tak kupią. ( ͡° ͜ʖ ͡°)