Wpis z mikrobloga

Był tu już kiedyś wpis o jakichś kulinarnych tipach, które warto znać? Jeśli nie, to zaczynam i czekam na wasze lifehacki. ()

Ja otwarty koncentrat pomidorowy w słoiku, trzymam w lodówce odwrócony do góry dnem, wtedy nie pleśnieje.

#gotujzwykopem #lifehack
  • 20
  • Odpowiedz
@T3sla się mogę zapytać ale po co? Obieranie ziemniaków to czynność stała czasowo, jeśli odbierasz więcej to poświęcasz na to dodatkowy czas, możesz to po prostu zrobić kolejnego dnia. Bez zużycia wody
  • Odpowiedz
  • 15
@Cernold bo wracam po pracy o 17 i chciałbym zjeść jak najszybciej. Więc wstawiam z marszu ziemniaki, w tym czasie robię surówkę. Jak ziemniaki zaczynają się gotować, smażę kotlety i wszystko jest gotowe o jednym czasie.
  • Odpowiedz
@Squirell_:
TIP1: Jeśli zużyjesz płyn do mycia naczyń gdzieś do połowy, to zalej go do pełna wodą. Będzie rzadszy, ale nie straci swoich właściwości i wystarczy na dłużej. Tym samym w cenie 1 butelki płynu, dostaniesz 1,5 butelki.

TIP 2: Na zgagę doskonała jest maślanka, ale nie łącz jej z ogórkami kiszonymi.

TIP 3: Wyrzuć i wymień zmywak do naczyń dopiero, gdy zaczyna śmierdzieć, a szorstka strona nie robi już wrażenia
  • Odpowiedz
@Squirell_:
1. Z mojego doświadczenia ogromna większość ludzi ma złe wyobrażenie na temat tego jak powinna być idealnie dosolona potrawa. Wydaje im się, że idealnie posolone to gdzieś pomiędzy przesolone a niesolone (A). Podczas gdy idealnie posolone to na granicy z przesolonym. Jeżeli dodanie jeszcze trochę soli spowoduje, że potrawa będzie zbyt słona to właśnie wtedy jest idealna (B), bo jeszcze nie jest zbyt słona.

Sól w różnych formach będzie miała
Mirkosoft - @Squirell_: 
1. Z mojego doświadczenia ogromna większość ludzi ma złe wyo...

źródło: sol

Pobierz
  • Odpowiedz
@Squirell_: Jak robisz jajecznice, to najpierw merdaj same białka, starając się nie rozwalić żółtek. Jak już białko się zetnie, ściągasz patelnie z palnika, rozdziobujesz żółtka i obtaczasz płynną boskością białko - 10/10 za kazdym razem
  • Odpowiedz
@Squirell_ makaronu nie trzeba gotować. Wystarczy go zalać zimną wodą i sam napecznieje po kilku godzinach. Nie wiem po co ktokolwiek miałby to robić ale dzielę się wiedzą.
Rosół można zredukować, wlać do pojemnika na lód i mieć gotowe kostki do sosu czy zupy.
Sok z cytryny do grzybów to jest must, działa fantastycznie, podbija smak grzybów i po prostu do nich pasuje.
Jak ograniczasz kalorie ale lubisz śmietanowe sosy, po prostu
  • Odpowiedz
@Squirell_: Lifehack dla gotujących dużo i często - nadwyżki zup, sosów i dań jednogarnkowych takich jak zupa, zupa krem, fasolka po bretońsku, chłopski garnek, bigos, tłusty bulion itp. nie zostawiam już w garnku na trzeci dzień bojąc się że nie zdążymy zjeść, tylko lekko dosalam, pakuję do słoików gorące, zakręcam, umieszczam w piekarniku 130 stopni na 20 minut. Są pasteryzowane.
Jeśli w kuchni macie za ciepło i brak spiżarni to można
  • Odpowiedz
@Squirell_: kmin rzymski (kumin) podbija smak grzybów i sosów pomidorowych (np do pizzy) ale dawać go bardzo mało. Jeśli uważasz że to co masz dodać to mało to podziel to jeszcze przez 5.

Smietanka 30% po terminie ważności może być wykorzystana do zrobienia masła. Wlewasz w trochę większy słoik śmietankę w temp pokojowej o trząchasz aż śmietanka się zetnie całkowicie. Około 20minut
  • Odpowiedz