Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się, czy Orange robi mnie w ch..., czy to celowe działanie, ale chyba się domyślam.

Podpisuję nową umowę na Internet światłowodowy i pani usilnie wciska mi dodatkową opłatę za to, że do mojej kamienicy ich Internet biegnie po kablach innego dostawcy. I spoko, gdyby to była prawda, ale nie jest. Serwerownia Orange jest zaraz za moją kamienicą. Byłem przy przeciąganiu tego kabla, było to podłączane 2 lata temu mniej więcej. Idźmy dalej. Przy tej samej ulicy jest główne przyłącze miasta, gdzie zbiegają się wszystkie kable idące z Katowic. Do tego etapu również po studniach biegnie kabel Orange. Później nie wiem, ale to chyba byłaby przesada, gdyby liczyli dodatkową opłatę za kabel z Katowic do mojego miasta xD

Wg mnie jedyne za co mogliby policzyć, to kabel do serwerowni, który jest nowy i ma jakieś 30 metrów i wchodzi do ich szafy i był podłączony przez pracowników Orange. Moim zdaniem jawne oszustwo byleby wyciągnąć pieniądze od klienta, bo ja wiem jak biegnie ten kabel, ale 99% ludzi nie ma pojęcia jak są podłączeni.

#orange #isp #afera
  • 8
@zjadlbym_gulasz: Wolny kraj - nie podoba się Orange to weź coś innego. Mało to masz operatorów na lokalni.pl

To że Orange chce kasę za utrzymanie łącza jest normą - w tej chwili żeby nie podbijać abonamentów to operatorzy stosują dopłaty za utrzymanie łącza mimo, że budynek/obiekt nie jest domkiem jednorodzinnym. Jakbyś miał chociaż minimalną wiedzę o tym ile kosztuje wybudowanie/dobudowanie i utrzymanie wszystkiego to wcale się nie dziwę że tak robią.
@zjadlbym_gulasz chłop broni chciwości korporacji. Śmiechu warte.

To 5zł jest za wykorzystanie kabla innego dostawcy, a nie za utrzymanie łącza. Gdyby mi jasno powiedzieli, że płacę za kabel, który mi wybudowali, to nie miałbym z tym problemu. Chociaż nie, miałbym. Bo nie biegnie po studniach tylko jest przewieszka z ich budynku na mój. Chętnie bym im zapłacił za robociznę i ten odcinek kabla, ale nie za jawne kłamstwo.
@zjadlbym_gulasz: jaka afera? normalna sprawa, po twojej kamienicy inny dostawca ma kable tylko udostępnia dla orange... i może paru innym?
Jest wiele spółek co buduje sieci, szczególnie z dotacji i sami tam praktycznie nigdy nie sprzedają, tylko udostępniają innym.
@zjadlbym_gulasz: To że prowadzili z Orange nie znaczy że właścicielem jest stricte Orange z którym podpisujesz umowę, jak wspomniałem powstało wiele spółek powiązanych z Dużymi operatorami tylko po to by budować takie sieci a potem udostępniać BSA dla innych operatorów.
Zresztą zawsze możesz sprawdzić na https://internet.gov.pl/map/ jacy operatorzy mogą tam CI świadczyć usługi.