Wpis z mikrobloga

Używam często Revoluta już prawie 6 lat, ale jedna rzecz cały czas mi nie pasuje, albo z moim kontem jest coś nie tak. Problem mam z automatycznymi płatnościami za granicą kartą w terminalu, w sensie, że mam przykładowo 2000zł i chce zapłacić gdzieś 50 euro to dostaje błąd transakcji, wtedy w aplikacji, szybko sobie wymieniam i 50 euro już przechodzi. Już miałem takie przypadki we Włoszech, Austrii i nawet w Maroko nie chciał mi z bankomatu wypłacić, bo chciałem przykładowo wypłacić równe 1800dir wcześniej wymienione, ale z prowizją z bankomatu było 1820dir (ok 750zł), mimo iż w pln miałem więcej na koncie to nie wypłacił mi gotówki, musiałem te dodatkowe 20 wymienić i dopiero wypłaciło. Co dziwne w Czechach jakoś mi automatycznie przeliczyło przy płatności z pln. Jakoś przyzwyczaiłem się do wcześniejszego wymieniania, ale planuje wyjazd na Bali, a tych indonezyjskich rupii nie da się wcześniej wymienić w revolucie bo ich nie ma, ale na miejscu przy płatnościach/wypłatach podobno przelicza z pln automatycznie. Także nie chce mieć jakiejś niespodzianki na miejscu, że nie mogę zapłacić. Ktoś miał może taki przypadek, czy akurat miałem szczęście trafić na jakieś terminale stare co nie przeliczają? xd
#revolut #waluty
  • 4
  • Odpowiedz
@npower: pamiętaj, że Revolut nie łączy 2 różnych walut, jak masz np. 1800 dirhamów i chcesz wypłacić 1820 (z prowizją) to on nie zamieni tylko 20 dirhamów z PLN, tylko całość, 1820. Cała transakcja musi mieć pokrycie w jednej z dostępnych walut.

Natomiast zakładając że miałeś odpowiednie pokrycie w PLN, nie wiem czemu masz te problemy, ale czy w samej apce nie pojawia się po takiej nieudanej próbie jakiś komunikat tłumaczący
  • Odpowiedz