Wpis z mikrobloga

Gram w tego nowego PoPa około 6h i nie mogę wyjść z podziwu, skąd tak wysokie noty dla tej gry. Rysław mówił nawet, że jest wybitna, na granicy arcydzieła.
Serio, jeśli ktoś ograł obie części Ori, Hollow Knighta i F.I.S.T, to tutaj nie ma kompletnie nic nowego, a nawet jest rżnięte po całości.
Żeby nie było, gierka jest poprawna, gra się dobrze, ale oceny rzędu 90%? Trochę przesada.
Gram w ramach Ubi+, więc cena uczciwa, bo przy okazji i Avatara się sprawdzi.
#gry #ubosoft #princeofpersia #ps5 #xboxseriesx #xbox
kaczek93 - Gram w tego nowego PoPa około 6h i nie mogę wyjść z podziwu, skąd tak wyso...

źródło: b0ffac851f9e9fa924eba0a14fa9c567980a47dad423e80af1aab46ba7bbd15a

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
@kaczek93: Ja grałem tylko w demo i mi się bardzo podobało, podobnie jak Super Metroid, Metroid Dread i Hollow Knight. W Ori nie grałem, ale widziałem filmiki z opiniami, że to zżynka z Hollow Knighta. Oglądałem recenzje i widziałem, że są w grze mechaniki, których w Metroidach i HK nie było (no a sama konstrukcja gry siłą rzeczy jest podobna). Rozgrywka podoba mi się bardzo, bohater i sposób przedstawiania historii znacznie
  • Odpowiedz
  • 0
@Obywatel_Kondominium: Zwłaszcza, że Zeldy suma summarum tam było niewiele. Poza podobną oprawą, wspinaczką i podobnymi mocami, to Fenyx jest po prostu kolejną wariacją w temacie formuły Ubi gry. Całkiem sympatyczną z resztą.
  • Odpowiedz
@kaczek93: Chodziło o część 2, bo ona sporo zmieniła. Tak jak mówię, nie grałem w grę, ale pamiętam narzekania na niemal identyczny system amuletów, to że mapy zdobywamy u podróżującego po świecie kartografa, sposób w jaki Ori walczy, chyba coś też o projekcie poziomów, ale już nie pamiętam dokładnie. Wcale nie uważam, że te inspiracje grze umniejszają. Nie grałem, bo to gra na Xboxa, gdyby wydali na plejaka to grałbym (:
  • Odpowiedz
  • 1
@Obywatel_Kondominium: od czasu Far Cry 3 i trylogii Ezio klepią od kilkunastu lat wszystko na tym samym schemacie, więc nie liczyłbym na rewolucję u nich.
Nawet jak próbują zakryć te mechaniki i udawać, że jest trochę inaczej (Fenyx, Watch Dogs 2, Mirage), to i tak typowe UbiGame wychodzi na wierzch xd
  • Odpowiedz
@kaczek93: To co bym chciał, a to co im się opłaca to inna sprawa ( ͡° ͜ʖ ͡°) Widocznie muszą im się tabelki zgadzać skoro formuła ciągle pozostaje podobna, tylko zmienią setting - ostatnio np. Avatar. Żeby chociaż się trochę litowali i nie robili takich kobył na 200h jak Valhalla.
  • Odpowiedz
  • 0
@Obywatel_Kondominium: Po Odyssey dałem sobie spokój. Rzygałem tą grą wszystkimi otworami. Do Valhalli nigdy nie podejdę. Spradzę natomiast to AC Red w nadziei, że być może coś pokombinowali w końcu.
W ogóle głośno było o tym, że Ubi ma chyba problemy ostatnio i średnio to się spina wszystko.
  • Odpowiedz
ten rysław to się nie zna. Nie mogę go oglądać, wszystko takie sztuczne u niego


@Certis: E tam, właśnie fajnie, że gra także w mniejsze i/lub mniej znane tytuły, dobrze, że przyczynia się do promocji VR w Polsce. Dzięki niemu dowiedziałem się, że gry na silniku Unreala można zmusić do VR na PCVR, poznałem chociażby Jusant (i że jest w Game Pass, więc od razu wypróbowałem), ciekawe ma rozmowy i materiały
  • Odpowiedz
@kaczek93:

200 zł za metroidvanie

z grafiką jak fortninte

bez ciekawej historii

bez zaskakujących mechanik

w sumie bez niczego poza jakąś grywalnością


xD niemożliwość to jest
  • Odpowiedz
@Smartek: nrgeeka też nie lubię. Quaz i archon top, lubię maniak gaming może gadają bzdury, ale widać pasję. A gier z mniejszym budżetem to gaming disorder. Najczęściej to sam sobie wyrabiam opinie po lets playach
  • Odpowiedz
@Smartek: jest słaby merytorycznie, widać braki w researchu o grze i styl wypowiedzi jest do poprawy. Jak chcesz więcej wiedzieć to mogę Ci jakiś filmik jego skomentować co ostatnio widziałem, daj znać.
  • Odpowiedz