Wpis z mikrobloga

@Zoyav: Ty i odbiorca twojej wiadomosci ustalacie pomiedzy soba szyfr w jaki sposob bedziecie szyfrowac wiadomosci np. litera A to bedzie D, litera B - Z itp wtedy zamiast wyslac mu AB wyslesz DZ. Jezeli ktos uzyska dostep do wiadomosci to aby odczytac jej tresc bedzie musial ja odszyfrowac bo szyfr znasz tylko ty i osoba do ktorej wysylasz wiadomosc. Oczywiscie w realu jest to duzo bardziej skomplikowane ale chodzi o
  • Odpowiedz
  • 0
@kickli czytałam że whatsapp używa tej technologii i polega to na tym, że wiadomości się nie zapisują i rzeczywiście, jak ojciec zmieniał telefon, to przepadły mu wszystkie wiadomości w tym #!$%@? komunikatorze, no przecież to jest #!$%@?, czy teraz z messengerem będzie tak samo? że jak np. #!$%@? mi się telefon, to już wiadomości nie odzyskam?
  • Odpowiedz
@Zoyav: to czy sie zapisuja czy nie to juz nie jest kwestia szyfrowania tylko decyzja wlasciciela aplikacji, wiec musisz poszukac info jak odnosi sie do tego fb.
  • Odpowiedz
@Zoyav: imo bylby to strzal w stope dla mety ale przechowywanie wiadomosci na serwerach tez ma swoje koszty, wiec taka zmiana moglaby byc podyktowana kosztami
  • Odpowiedz
@Zoyav trzeba było ustawić backup do chmury i by były. WhatsApp to zajebista komunikator, znacznie lepszy od messengera, zrwszta dkayefi Facebook go kupił.
  • Odpowiedz
@Zoyav zapisuję się automatycznie tylko musisz wskazać na którą chmurę. Skąd WhatsApp ma wiedzieć czy chcesz backup na Google czy icloud. Ze względów bezpieczeństwa i przez szyfrowanie nie zapisują się rozmowy u nich i to jest największa zaleta tego komunikatora a ty piszesz jakby to była wada a nie ogarnąłeś przy instalacji żeby wybrać gdzie ma się backup robić.
  • Odpowiedz