Wpis z mikrobloga

@xPekka:
Na pewno jest gorzej niż było 2 lata temu. Ale nie jest znowu jakoś źle. Ponad 600 ofert w Polsce na jednym tylko portalu. Jak ogarniasz to problemu z pracą nadal nie ma. Przy założeniu, że automatyzujesz, bo dla manuali faktycznie rynek robi się słaby.

Natomiast jak tak patrzę teraz, to spory rozjazd jest. Niektóre firmy płaca mniej za leada, niż inne za mida.
@diarrhoea: oferty wpadaja, nie wiem jak w Polsce ale u mnie w Belgii duzy spadek stawek
w ostatnich dwoch firmach mialem 600 a pozniej 660 euro dziennie netto
teraz wpadaja propozycje za 470, czasem nawet 400, rzadko powyzej 500 (mam ponad 18 lat expa)

ja i tak juz nie pracuje w IT od jakiegos czasu, ale jakby pojawila sie oferta zdalna na pol etatu (taka mialem ostatnio) to bym wzial
ale
@wykopowy_brukselek: Tak jeszcze w temacie dostawania wiadomości na LI - obecnie na rynku jest od groma testerów bez pracy, HRy nie muszą pisać do kanydatów bezpośrednio, bo dostają masę zgłoszeń.
Ale też bardzo wzrosła tendencja do kłamania w CV. Np. dużo więcej jest ofert dla testerów automatyzujących niż manualnych - ludzie dodają w CV, że automatyzowali i liczą na to, że nikt tego nie sprawdzi. Przerabiałem to ostatnio.
@xPekka: Przeglądam codziennie, ofert jako ofert wydaję mi się na bordach sporo ale z widełek widzę, że pewnie 140/150/h to jest max. Lead/ Architekt to inny temat i może się to 30k wyciągnie ale obowiązki pewnie x2 w porównaniu do zwykłego seniora.
"Przeraża" mnie ilość Pythona - u mnie stack głównie Java/ C# i chciałem iść w przyszłości na TS/JS + Playwright ale z tego co widzę ogłoszeń dość mierna ilość.
Ale, zauważyłem też, że zwiększają się wymagania, co w gruncie rzeczy jest spoko.


@diarrhoea: Na otwartym rynku jak w IT? Nie powiedziałbym. Zwiększenie wymagań to oznaka zwiększonej podaży (firmy podnoszą wymagania, bo mają sporo kandydatów, którzy je spełniają i są gotowi na dane warunki), a co za tym idzie - najprawdopodobniej zmniejszonych realnych stawek. Pensje nominalne może i nieznacznie wzrosły, ale patrząc na to, jak wymagania poszły do góry, według mnie
@Kermii: python to teraz jedynie bardziej z robot frameworkiem ma branie, java selenium raczej dalej na topie, playwright dalej w cieniu