Wpis z mikrobloga

Jakie są argumenty przeciwko CPK? Okęcie jest już at capacity, dalsza rozbudowa będzie bardzo kosztowna bo będzie trzeba wykupić drogie działki. Koszt CPK to w tym momencie kilka mld bo część wykłada jakieś francuskie konsorcjum. Do tego wszystkie największe lotniska na świecie to lotniska hubowe, gdzie odbywa się przeładunek, na którym też się zarabia. Dla mnie rezygnacja z tego to działanie na szkodę państwa.
#cpk #polska
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lhotse89: oczywiście że wiemy. Bo Niemcy mają najdroższa obsługę lotnisk w całym eu. Przeładunek tam następuje bo nie ma aż tak wielkoskalowej konkurencji.


@TurboDynamo: super, w takim razie na pewno możesz podać nam konkretne liczby, aby udowodnić tą tezę, tak?

Czekam szczególnie dlatego, że jakoś dalej opłaca się latać do Niemiec, a na polskich lotniskach ruch cargo jest dość skromny (mimo, że i lotniska i terminale mogłyby go
  • Odpowiedz
@lhotse89: od razu 100 godzinny xD


@maly_ludek_lego: a może od razu 1000 godzinny? xD Jak z wami dyskutować na poziomie, jak wszystko co macie do powiedzenia to ironiczne wysrywy? xD

Samo CPK określa, że chce połączyć lotnisko ze "stolicami regionów", tak by dojazd miał zająć od 2h do 3:15 (dla Szczecina). Licząc czasy transferów czy nie wiem.. dojazdu na dworzec (xD) 3 godziny to i tak optymistyczny wariant.
  • Odpowiedz
Czekam szczególnie dlatego, że jakoś dalej opłaca się latać do Niemiec, a na polskich lotniskach ruch cargo jest dość skromny (mimo, że i lotniska i terminale mogłyby go przerobić).


@lhotse89: Niemcy mają wielki udział w cargo bo są monopolistą. Oni blokują wszędzie lotniska tak jak u nas cpk. To daje im pozycję monopolisty który może rzucac takie ceny jak chce. I nie mów mi że nie, bo ktoś może lecieć
  • Odpowiedz
@TurboDynamo: Ale ja pytałem o liczby i się ich nie doczekałem. Skoro nie masz liczb, to rozumiem, że wymyśliłeś sobie to stwierdzenie o kosztach?

Napisałeś, że "Niemcy mają najdroższą obsługę lotnisk w całym EU"
Ale bez uzasadnienia tej tezy.

Teraz piszesz, że są monopolistą
  • Odpowiedz