Wpis z mikrobloga

@Tino Na Bali parno i duszno. Około 30 stopni i spora wilgotność. Północna cześć wyspy praktycznie pusta jeżeli chodzi o zapełnienie hoteli przez turystów i za 100 zł jesteś królem w każdym lokalu gastro z pysznym jedzeniem. Masaż 25 zł.
@Tino Tajlandia (jak i oba pozostałe kraje) są w stanie dać wiele radości turystom z różnym budżetem. Ponieważ najlepiej znam Tajlandię na niej się trochę skupię. Trudno stwierdzić czy coś jest drogie czy nie wiedząc jakim ktoś dysponuje budżetem - możesz sobie przykłady, które podam odnieść do polskich realiów. Na przykład za 500 gr marlina błękitnego z grilla zapłaciłem 140 thb. Za pyszny bufet shabu (jesz pod korek) w obleganym miejscu w
roo-bin - @Tino Tajlandia (jak i oba pozostałe kraje) są w stanie dać wiele radości t...

źródło: temp_file7668831175214729924

Pobierz
@Tino jeżeli lubisz tak przyziemne widoki jak pokazy fireworks lub obrazy na nocnym niebie tworzonr przez drony to Bangkok to ścisła czołówka światowa - mi w grudniu pomimo tego, że nie spędziłem tam całego miesiąca udało się bez problemów zaliczyć kilka takich eventów. A pokaz w noc sylwestrową to zawsze pod tym względem ogień niezależnie od tego czy wybierzesz którąś z kilku bardziej popularnych i sprawdzonych lokalizacji czy tak jak w załączniku
roo-bin - @Tino jeżeli lubisz tak przyziemne widoki jak pokazy fireworks lub obrazy n...
via Wykop
  • 0
@roo-bin: długo tam jesteś? Pracujesz zdalnie czy urlop lub przerwa od pracy? Celuję w pracę zdalną, będąc na Dalekim Wschodzie. Chcę pogodzić zwykłą pracę biurową z dalekowschodnim obyczajem i kulturą. Co polecasz dla nowicjusza?
@Tino: Nigdy nie pracowałem zdalnie w Tajlandii więc w tym temacie niewiele podpowiem - na pewno powinieneś zwrócić uwagę na godziny pracy bo uwzględniając różnicę czasową (6 godzin czas zimowy / 5 godzin czas letni) praca dla wielu osób na dłuższą metę okazuje się niewygodna.
Drugi temat, na który musisz zwrócić uwagę to wiza (najpewniej turystyczna) bo przecież zakładając, że planujesz zostać tam dłużej będziesz musiał o to zadbać. Wizyty w
via Wykop
  • 0
@roo-bin: Dzięki. Czyli teraz można przebywać max 30 dni na wizie turystycznej? Jeszcze przed covidem, gdy byłem, był czas 90 dni, jak pamiętam i wystarczyło w razie czego przekroczyć granicę z innym krajem, by ten czas na nowo przedłużyć. Długo tam jesteś? Czyli stricte turystycznie tam przebywasz?
@Tino przyjeżdżając do Tajlandii nie potrzebujesz wizy (ruch bezwizowy). Dostajesz stempel gdzie jest wbita od razu data wjazdu i wyjazdu (o ile nie przedłużysz). Przedłużasz na przykład we wspomnianym biurze imigracyjnym (niekoniecznie w Bangkoku) i takie przedłużenie na 30 dni to koszt 1900 thb. I o ile nic się nie zmieniło to maksymalna długość pobytu jako turysta to 90 dni w okresie roku.
@Tino Doczytałem trochę dokładniej Twój ostatni wpis i uzupełnię wypowiedź. Jak już wspomniałem obywatele naszego kraju podróżują do Tajlandii w ruchu bezwizowym - długość pobytu jest określona na stemplu, który wbijany jest w paszport gdzie jest data przyjazdu i ostateczna data wyjazdu w przypadku gdy zdecydujemy się na maksymalną długość pobytu w ruchu bezwizowym.
Potem masz dwa wyjścia:
O pierwszym wspomniałeś - można wyjechać poza Tajlandię na jakiś czas i wrócić. Wtedy