Wpis z mikrobloga

#medycyna mam wśród bliskich znajomych 3 przypadki szybkiej utraty wagi, braku apetytu, dretwienia konczyn, mocnymi boleściami brzucha, bladym kolorem skóry, brakiem sił. Mówią te osoby, że maja tak jakby korek w żołądku. Wszystkie osoby czekaja na badania onkologiczne podejrzenie raka. Wszystki 50+ oraz szczepione na #covid. Czytam szurskie teorie które jak już pandemia pokazała nie raz nie były szurskie i gdzieś wyczytałem o czymś takim jak #turbo_rak i nie wiem czy wszystkie przypadki nie maja czegos wspolnego. Choroba w szybkim tepie sie rozwija a nie mieli wczesniej obiawow jakichkolwiek ktore by wskazywaly na raka. Kazdy z osob po markerach krwi itd z podejrzeniami raka. Bez szerszej diagnozy wiem ze ciezko byc wyrocznia. Moze macie wsrod znajomych jakies przypadki podobnych chorob w ostatnich czasach?
  • 14
  • Odpowiedz
  • 0
@Rasteris powiem lepiej - 100% ludzi kiedyś umrze. Nie przyszedłem tutaj smieszkować i dogryzać lecz dowiedzieć się czy u kogoś wśród rodziny / znajomych coś takiego występuje. Jeżeli Twój komentarz nic nie wnosi to zachowaj go dla siebie i nie wylewaj jadu dalej
  • Odpowiedz
  • 0
@programista15cm markery z krwi podwyższone. CA 110 gdzie czyta sie ze moze byc to np zapalenie a nie rak. Choroba u kazdego bardzo szybko sie rozwija i kazdy z nich ma podobne objawy. Zaczyna sie od bolu brzucha poprzez utrate apetytu brak sily otd. Badania krwi w normie.
  • Odpowiedz
@KamilloPL: nieraz tak to wygląda, ja widziałem jako pierwszy lekarz kilku pacjentów, z zaawansowanym rakiem, którzy zgłosili się dopiero w sytuacji dużego krwawienia z guza. Oczywiście był to efekt wieloletnich zaniedbań badam kontrolnych, ale wcześniej byli bezobjawowi.
  • Odpowiedz