Wpis z mikrobloga

Mirki z #audio #kinodomowe a nawet #audiovoodoo ( ͡º ͜ʖ͡º)

Przez przypadek wpadło mi w ręce kino domowe( dokładnie mówiąc to wzmacniacz jest jednej firmy a głośniki z innej i próbuje to pożenić). Nie jest kompletne ale chcę je uruchomić. Mam kilka pytań.
Chce miboxa połączyć z kinem poprzez kabel optyczny - mini toslink na toslink. Cenowo są różne na rynku - i za 20zł i za 150zl. Czy warto jakoś dopłacać? Na co zwrócić uwagę? Jakieś firmy są polecane? Celuje w kabel długości 1m max.1,5m
jeśli ma to znaczenie- choć jak się oprzeć to i na 0,5 m to bym ogarnął pewnie.

Kino ma wyjście na subwoofer aktywny - mam tylko pasywny - czy mogę zastosować jakikolwiek wzmacniacz (dopasowany do mocy subwoofera oczywiście) czy musi być to jakiś specjalny?

Ja się na dźwięku nie znam, słoń mi na uszach stał i skakał ale fajnie czasem coś obejrzeć w 5.1( )
  • 4
Kino ma wyjście na subwoofer aktywny - mam tylko pasywny - czy mogę zastosować jakikolwiek wzmacniacz (dopasowany do mocy subwoofera oczywiście) czy musi być to jakiś specjalny?


@19ludwik91: Subwoofery pasywne to gówno i nie inwestuj w to ani grosza.
  • 0
@L3gion ok dzięki, kupię cokolwiek co nie wygląda zbyt "chińsko".
@L3gion ok dobrze wiedzieć, ale mam taki praktycznie pod ręką i nie chciałem w to jakoś mocno inwestować na początek - może później, będę coś robił.
ok dobrze wiedzieć, ale mam taki praktycznie pod ręką i nie chciałem w to jakoś mocno inwestować na początek - może później, będę coś robił.


@19ludwik91: To raczej potrzebujesz wzmacniacza dedykowanego subwooferom.