Wpis z mikrobloga

#monitoring Na wiosnę chciałbym sobię zrobic monitoring dookoła domu. 5 kamer chcę zasilać za pomocą PoE. Ale 1 lub dwie kamery chciałbym dać nieco dalej od domu aby mieć podgląd na tył działki. Jak to ogarnać jeśli nie chce ciągnać kabla? Są jakies kamery z nadajnikami i odbiornikiem który bym zawiesił gdzieś z tyłu domu? A od odbiornika dałbym juz kabel ethernetowy?
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dktr W sumie zrobiłem szybką wizję lokalną ( ͡° ͜ʖ ͡°) i myślę że ostatecznie wszystkie 5 pójdzie po kablu, do tej ostatniej kamery zrobi mały przekop. Czy Mirku masz do polecenia jakąś solidną kamerę? Powódźmy że budżet to ~500 zł za sztukę. I drugie pytanie czy jeśli mam NASa to mogę go użyć jako rejestratora? Pewnie tak, ale widzę że masz wiedzę to wolę dopytać
  • Odpowiedz
@uzytkownik_wykop_pl: Kamery dobiera się do sceny, ilości dostępnego światła, szerokości kadru. Bez obadania co i jak nie da się nic polecić. Ja wszędzie wieszam hikvision. NAS oznacza tylko network attached storage, niektóre mają takie funkcje inne nie, a jeszcze inne można podłączyć bezpośrednio jako zasób SMB w kamerze. Kupuj normalny NVR, dysk i switch PoE. Jak masz instalację TV naziemnej to se możesz dokupić modulator DVB-T i wrzucić obraz z
  • Odpowiedz