Wpis z mikrobloga

moja wojna z mostkami termicznymi trwa, już pouszczelniałem co się dało, ale w 2 oknach mam takie kwiatki pic rel

okno zostało #!$%@? obsadzone, pewnie zasrańcy deweloperscy nie dość, że użyli #!$%@? piany, to chyba nie na całej dlugości i mocno mi mostkuje między oknem a parapetem

co z tym zrobić? pewnie mógłbym zdjąć parapet i #!$%@?ć tam piany, ale to dosyć mocno inwazyjne

mam między oknem a parapetem 2mm szparkę, może spróbować wcisnąć tam rurkę i wstrzelić piany trochę?
ewentualnie zasilikonować to ładnie? albo kupić takie wałki materiałowe do trzymania pod oknem?

przy mrozach -15 miałem tam minusowe temperatury, nawet -7

#termoizolacja #ogrzewanie #remontujzwykopem
powodzenia - moja wojna z mostkami termicznymi trwa, już pouszczelniałem co się dało,...

źródło: spierdolka 1

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
Ja bym tam nie wciskał rurki, może pogorszyć sprawę... Silikon, potem może jakiś ćwierć wałek i materiałowy wałek
  • Odpowiedz
  • 0
@xaveri1983: to w skali mieszkania jest niewielki mostek, z nawiewników mi #!$%@? 5x więcej chłodu, dlatego nie chcę się uciekać do takich skrajności... szukam bezinwazyjnych sposobów
  • Odpowiedz
  • 2
@powodzenia jestem w końcowej fazie generalki mieszkania, budynek z 2003 a pod oknami nie było ani grama piany. Ciągło zimnem jak skurywsyn, jedynie rwanie parapetu ci coś da
  • Odpowiedz
  • 0
@powodzenia chyba masz problem z czytaniem xd Chodzi właśnie o to żeby rwać parapet i dać pianę pod framuge okna której zapewne tam nie ma...
W kazdym razie powodzenia xd
  • Odpowiedz
  • 0
@powodzenia where logika xd
Odpowiadam Ci ze nie było piany dlatego ciągnęło zimnem, prawdopodobnie u ciebie będzie podobnie, bez wyrwania parapetu w celu uszczelnienia za bardzo nic ci nie pomoże
  • Odpowiedz
@powodzenia piana za dużo nie pomoże, mostki termiczne są bo izolacja jest źle zrobiona i nie ma ciepłego montażu. Możesz zdjąć parapet i zobaczyć co tam w trawie piszczy
  • Odpowiedz
@powodzenia: tylko jak najmniej rozprężną pianę np. 2002, ja bym okleił szparę plasteliną z pozostawieniem miejsc do psikania / kontroli wypełnienia, daj też coś w okno, aby docikało ramę,
  • Odpowiedz
@xaveri1983 @mentari @HINI @TeoriaWielkiegoPrzegrywu @Nethiu @Wykop24h wstrzeliłem pianę, ogólnie dużo tego weszło, wcisnąłem rurkę o piana leciała, słyszałem tylko jak się rozchodzi w próżni i po kilkunastu sekundach zaczęło wybijać szparami, także ładnie tam olały temat #!$%@? deweloperskie xD pozostaje mi dziękować im za zostawienie szparki na tyle szerokiej, że dałem radę wcisnąć rurkę od pistoletu

efekt w sumie jest lepszy, niż się spodziewałem, tak więc zasada „zapytaj na wykopie i zrób
powodzenia - @xaveri1983 @mentari @HINI @TeoriaWielkiegoPrzegrywu @Nethiu @Wykop24h w...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • Odpowiedz