Wpis z mikrobloga

Mirki, niedługo zaczyna się u mnie urządzanie mieszkania. Aktualnie na tapecie mam armaturę łazienkową. Zastanawia mnie jedna rzecz, skąd jest aż taka różnica w cenie. Na przykładzie:

- https://www.lazienkaplus.pl/pl/oltens-molle-bateria-umywalkowa-stojaca-zloto-szczotkowane-32200810,583309,118,i/ – kosztuje ~600 zł
- https://www.lazienkaplus.pl/pl/grohe-essence-bateria-umywalkowa-stojaca-brushed-cool-sunrise-23589gn1,520854,118,i/ – kosztuje ~1000 zł
- https://www.lazienkaplus.pl/pl/tres-study-exclusive-bateria-umywalkowa-stojaca-zloty-mat-24-k-26290301om,614449,118,i/ – kosztuje ~1400 zł

Pomijając drobne detale (no chyba, że tutaj tkwi diabeł) – dla mnie to jest jedno i to samo. Przynajmniej z wyglądu. Ktoś mi potrafi wytłumaczyć dlaczego miałbym płacić 1,4k zamiast 600 zł? Jaka jest różnica miedzy Oltens a Grohe? Czy ten Tres za 1,4k wytrzyma dłużej niż te pozostałe? Ma aż tak lepszy design czy jest lepiej wykonany?

Nie zrozumcie mnie źle – wychodzę z założenia, że chytry dwa razy traci i koniec końców wolałbym kupić coś co mi wystarczy na długi czas, na lata. Raczej jestem z tych dbających o rzeczy i lubiących dobrą jakość, ale potrzebuję jakiegoś argumentu, że ten Tres jest faktycznie lepszy.
Marki takie jak Grohe czy Hansgrohe znam, mam w rodzinnym domu, mają znajomi, etc. Tres, obiło mi się coś o uszy, ale chyba nigdy u nikogo nie widziałem. Oltens widzę po raz pierwszy w życiu.

Warto dokładać? Możecie polecić jeszcze jakieś marki z armaturą przyzwoitej jakości?

Dodam tylko, że przy Oltensie i Grohe znalazłem info, że powłoka jest w PVD, za to przy Tresie nie ma takiej informacji.

#architekturawnetrz #lazienka #remontujzwykopem #mieszkanie #hydraulika
Lempek - Mirki, niedługo zaczyna się u mnie urządzanie mieszkania. Aktualnie na tapec...

źródło: 26290301om-1

Pobierz
  • 12
  • 0
@krakowiak: no ok, rozumiem. Chociaż z drugiej strony: to z czego są te uszczelki, głowice i zawory? Jasne, część $ to pewnie marka, wyrabiana latami, koszty reklamy, może lepsze pensje pracowników (ciekawe czy któryś ma chociaż europejską produkcję?).

Jasne, pewnie jest jakaś korelacja ceny z jakością. Osobiście nie lubię takiego podejścia, ale od razu nasuwa się pytanie, czy nawet zakładając, że taki Tres pociągnie 10-15 lat bez zająknięcia i bez jakichś
  • 0
@Nethiu: dzięki za opinię. No rozważam tego Grohe, bo jednak to jest jakaś marka którą znam. Trochę się cykam tego Oltensa, bo nawet na wykopie nie ma info xD: https://wykop.pl/wpis/39461859/mireczki-stoje-przed-wyborem-ceramiki-i-armatury-d
Niby te 600 zł to niemało i chyba można już od takiej kwoty oczekiwać przyzwoitej jakości, ale jestem zupełnie zielony w temacie dlatego chcę zasięgnąć języka i opinii, np. ekspertów z Wykopu.
@Lempek: mnie to nawet ta cena 600z zastanawia. To jest przecież kawałek metalowej pomalowanej rurki z jakimś zaworem w środku. Tak samo jak oświetlenie, jakieś gówno na sznurku tysiąc albo i lepiej
  • 1
@woskrosenie: no nie? Kupujesz sobie nowy smartfon czy komputer, za tym stoi kosmiczna technologia, fabryki za miliardy dolarów, siedziały nad tym największe mózgi świata przez ostatnie dobre 80 lat vs jak to ująłeś kawałek pomalowanej rurki. Może z prawdziwego złota te rurki?
@Lempek: jeżeli jeszcze nie wybrałeś i Cię to uspokoi to właśnie składam zamówienie na armaturę/baterię etc. na 10k, gdzie połowa z tego to będzie Oltens xD kupiliśmy już też jedną baterię do kuchni od nich za 650 i wydaje się solidna, ale dopiero się będziemy przeprowadzać więc nie mam z nią dużo doświadczenia. Z tego co wiem to jest chyba polska firm więc mogą być koszty produkcji / ogólnego zarządu mogą
  • 0
@vinmcqueen: jeszcze nie wybrałem, ale pewnie niedługo będę musiał się zdecydować. Jaki sklep? Ja przed wyborem postaram się podjechać gdzieś i sprawdzić na żywo, może nawet porównać jak się uda. Na razie skłaniam się ku Grohe, no bo jednak ktoś znajomy ma i nie narzeka, wydaje się solidne. A tego Oltensa nie znam w ogóle, i chyba dość mało opinii. To w ogóle chyba dość nowa marka na rynku?

Co do
@Lempek: wiesz co, my z żoną jesteśmy już na etapie „mam to w dupie” bo masa rzeczy się nam przesunęła i dopiero po kilku miechach od odbioru kluczy weszła nam ekipa do łazienki więc już zamawiamy na szybko z tego co wcześniej nam się po prostu wizualnie spodobało i tyle - żadnej z tych rzeczy nie widzieliśmy na żywo, zamówienie poleciało ze strony zielonalazienka.pl bo wszystkie rzeczy mają na stanie a