Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki potrzebuje pomocy w doborze sprzętu audio. Kompletnie się na tym nie znam, pierwszy wybór padł na soundbar jednak po krótkim rozeznaniu zrezygnowałem. Szukam jakiegoś punktu zaczepienia do budowy kina domowego, ale budżet to max 2.5k-3k na ten moment, używki jak najbardziej wchodzą w grę. Pomieszczenie ok 22m2, mieszkanie w bloku, za czym warto byłoby się rozejrzeć i czy w ogóle z takim budżetem jest sens? Głównie muzyka, czasem filmy

#audio #kinodomowe #elektronika #soundbar #radio #sprzetaudio #glosniki #audiovoodoo
  • 7
  • Odpowiedz
@Tazer12: Sam amplituner 5.1 / 7.1 sensownej jakości to tysiak w górę. Kolumny używki da radę za te 2k dostać ale kwestia tego co aktualnie wypłynie na Allegro / OLX, i jakie masz preferencje wizualne.

Kompletnie się na tym nie znam, pierwszy wybór padł na soundbar jednak po krótkim rozeznaniu zrezygnowałem


Czemu? Miałem soundbar Sonos w połączeniu z 2 x One na tyłach i do filmów był fantastyczny. Konfiguracja w 5
  • Odpowiedz
@Tazer12: Potrzebujesz amplituner, dwie kolumny i subwofer na początek. tu masz przykładowy, bardzo budżetowy zestaw. https://www.olx.pl/d/oferta/amplituner-yamaha-jbl-northridge-jbl-subwoofer-CID99-IDXVdxH.html będzie to grało, ale dalsza rozbudowa będzie problematyczna. Musisz mieć amplituner z 4K lub 8K z hdmi 2.1, przynajmniej jedno hdmi z earc, bluetooth, wifi lub lan, zalecam dolby atmos, być może nie użyjesz ale przyszłościowo patrząc to warto. Kolumny bierz takie aby pasowały do pokoju, nie ma co przesadzać z wielkością czy mocą. Policz
  • Odpowiedz
@Tazer12 a zobacz na głośniki "komputerowe" logitecha - z906 koło tysiaka a robią dobrze... ewentualnie z5500 jak znajdziesz w dobrym stanie używki...
  • Odpowiedz
@hrumque: bez ARC / CEC to dupa a nie zestaw pod telewizor, trzeba używać dwóch pilotów żeby włączać głośniki / zmieniać głośność, mam Yamahę bez tej technologii i włączam ją tylko raz w tygodniu jak słucham muzyki bo szkoda zachodu
  • Odpowiedz
@Tazer12: jeśli głównie muzyka to nie szedłbym w zestaw kina domowego, a w stereo. Z subwoofera też bym zrezygnował, obecne kolumny mają całkiem przyzwoity bas. No chyba, że lubisz dużo basu, to wtedy sub musowo. Osobiście bym proponował jakieś wolnostojące i amplituner np. yamaha albo marantz do tego.
  • Odpowiedz