Wpis z mikrobloga

@kondradt: bo ci zachwiało florę bakteryjną. Leć po probiotyki do apteki.

@siurasek Czemu miałoby się cokolwiek zmienić? Dbam o siebie, mam zróżnicowaną dietę więc nie sądzę żeby to był ralny scenariusz.

@MyZy gastroskopię kiedy nie mam najmniejszych objawów ze strony ukladu pokarmowego? Po co? Nie miewam nawet zgagi ani żadnych wzdęć o których teraz się mówi, że dotyczą każdego. Jak się coś niepokojącego zadzieje to zrobię badania ale na zapas robię
Czemu miałoby się cokolwiek zmienić? Dbam o siebie, mam zróżnicowaną dietę więc nie sądzę żeby to był ralny scenariusz.


@MallaCzarna: Dbanie o siebie nie ma wpływu na przykład na nietolerancję laktozy.
@Mandarex: codziennie w diecie mam mleko lub inne produkty mleczne, nie zamierzam przerywać jego jedzenia, a więc i nietolerancja nie powinna się silnie rozwinąć bez znaczącej przerwy w ekspozycji na laktozę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Mandarex: ma znaczeni to po 1. Po 2 nie martw się o moje geny ponieważ moje pochodzenie to 99.6% przodków ze środkowej i wschodniej Europy + posiadam dwie kopie "Lactase Gene" a potrzebna jest tylko jedna by tolerować laktozę ;)

Wybacz że popsulam zabawę
( ͡° ͜ʖ ͡° )*:
Wybacz że popsulam zabawę


@MallaCzarna: A to była jakaś zabawa? To chyba tylko ty się w nią bawiłaś.
Ja tylko zwracam uwagę na to, że możesz prowadzić idealny tryb życia a mimo to rozwinąć nietolerancje na niektóre substancje.
@MallaCzarna: Za każdym razem jak ktoś mówi że ma depresję to coraz bardziej doceniam moją zdrową psychikę. I nie może się to zmienić, dbam o siebie, mam zróżnicowaną dietę więc nie sądzę aby był to realny scenariusz.

@Mandarex: co ma depresja do nietolerancji pokarmowych o podłożu genetycznym? O.o mogę śmiało powiedzieć że nie rozwinę nietolerancji o podłożu genetycznym ponieważ z badań wynika, że jedyne możliwości jakie mam z moim genomem to ślepota na starość.
A jeśli chodzi o nietolerancję o podłożu środowiskowym to tym można zapobiegać odpowiednim dbaniem o siebie.

Na depresję wpływają niestety czynniki zewnętrzne, całkowicie niezależne od ciebie, np takie jak zachowanie innych w obec Ciebie,
A jeśli chodzi o nietolerancję o podłożu środowiskowym to tym można zapobiegać odpowiednim dbaniem o siebie.


@MallaCzarna: XD

Na depresję wpływają niestety czynniki zewnętrzne, całkowicie niezależne od ciebie, np takie jak zachowanie innych w obec Ciebie, sytuacja na świecie, śmierć bliskich.. tego nie powstrzymasz dietą, przykro mi


Co kilka sekund ktoś umiera a mimo to ludzie nie wpadają w depresję co kilka sekund. Sytuacja na świecie dotyczy znacznych grup ludzi, gdyby
@hurrdurr221 @pytkabarabasza objawy miałem od gimnazjum. Chroniczne zmęczenie, uderzenia gorąca, zaczerwienienie twarzy i ciała. Brak chęci do fukcjonowania. Najchętniej to bym się położył. Uczucie zimna.
Raz bywało lepiej, a raz gorzej. Kilka miesięcy temu bardzo się zaostrzyły, że poczułem się naprawdę fatalnie. Głos spowolnił, głowa pękała, do tego oprócz wyżej wymienionych, ból w klatce piersiowej i poczucie niepokoju. Pojechałem na SOR. Zdziwicie się, jak powiem, że tam nie od razu zdiagnozowali xD
@siurasek: ogólnie lubię ostre jedzenie, jem bez problemu. Ale też nie często bo to nie szczególnie "smaczne" jeśli chodzi o różnorodność smakow,. Ostre rzeczy są tylko ostre zazwyczaj i szybko mi się nudzą.