Wpis z mikrobloga

@Zjadlem_Babcie: To dokładnie tak jak ja mam z dawaniem na KK. Nie daje dobrowolnie, ale za daje pod przymusem w podatkach.
Jaka jest różnica?
Bilans WOŚP - tysiące sztuk sprzętu kupionych przez orkiestrę, setki tysięcy dzieci które zostały uratowane i wróciły do zdrowia.
Bilans działalności KK - tysiące dzieci skrzywdzonych przez księży. Miliony PLN zmarnowane na działalność w PL albo wytransferowane do Watykanu.
  • Odpowiedz
@ChempyTuj No patrz. To jak Krk. Przytułki, jadłodajnie, sierocińce, Caritas. Tez jestem przeciwko marnowaniu pieniędzy z budżetu na Krk. Organizacja WOŚP będzie się opłacała tylko wtedy gdy to co zebrali przekroczy wydatki budżetów poszczególnych jednostek na organizacje finałów WOŚP
  • Odpowiedz
Organizacja WOŚP będzie się opłacała tylko wtedy gdy to co zebrali przekroczy wydatki budżetów poszczególnych jednostek na organizacje finałów WOŚP


@Zjadlem_Babcie: Nie do końca tak jest. Nawet jeśli jakieś jednostki WOŚP są na minus to muszą są istotne. Chodzi o to że akcja jest ogólnopolska i z tego powodu robi się bardzo głośna. Nawet jak ktoś nie wrzuci w danej miejscowości do puszki to może wpłaci na konto więc ciężko powiedzieć
  • Odpowiedz
@ChempyTuj to jeszcze tylko od jednostki samorządu trzeba wyciągnąć koszty. Ale są tez koszty ukryte takie jak np przesunięcia policji z jednych ośrodków w inne czy inne działania służb które pewnie nie będą wykazane.
  • Odpowiedz
@Zjadlem_Babcie: to troche tak jak byś chciał obciążać kluby piłkarskie za to ze policja zwiększa swoją obecność w okolicach stadionów w związku z meczem, partie polityczne bo policja ochrania wiece które są organizowane w trakcie kampanii, czy wspomniany KK że służby współpracują z nimi podczas przemarszów grup pielgrzymów podczas corocznych pielgrzymek do Częstochowy. Niestety to ich praca.
  • Odpowiedz
@Zjadlem_Babcie owsiak uchodzi za dobroczyńcę. Organizuje swoją cześć na która wydaje pieniądze, samorząd organizuje swoją cześć. Jeżeli państwo więcej do tego dopłaca niż owsiak zbiera- należy zrezygnować ze wsparcia. Mecz to nie jest wydarzenie charytatywne
  • Odpowiedz