Wpis z mikrobloga

@GeDox: będzie dla mnie akceptowalne tak jak jest teraz. Po prostu sie zastanawiam czy ta blokada jest konieczna aby móc wymienić rozrząd czy na znaki też będzie ok.
@r5678: zależy od silnika. Znajomy mi wymieniał rozrząd na blokady-zamienniki. Auto jeździło i chodziło całkiem ok, ale potem wyszło że mocno bronił się korektami paliwa aż wywaliło check
@r5678: Wymienić się da, ale osobiście kupiłbym blokady, zwłaszcza że kosztują tylko 45zł. Zaoszczędzisz sobie nerwów.
Bez blokady naciąganie paska na koła zębate wałków rozrządu będzie trochę upierdliwe, pozatym wał może łatwo uciekać.
Blokady zawsze można sprzedać...
@r5678: jako, że w zeszłym roku sam po raz pierwszy zmieniałem osobiście rozrząd, mając na blokadach, powiedziałbym Ci, że absolutnie kupuj. Przy robocie w ciężko dostępnym miejscu, gdzie pasek się ześlizguje z kół, to gdyby nie blokady, na bank bym ręką zahaczył, albo paskiem pociągnął i przestawił o ząbek albo dwa, a z blokadami wszystko stało sztywno i mogłem bez stresu trzy razy poprawić ustawienie paska na kołach zanim dociągnąłem napinacz.
@r5678: Blokady przydają się gdy musisz odkręcić koła rozrządu i nie mają żadnego klina że kręcą się w koło na wałku. A na flamaster to warto siebie policzyć ząbki między znakami na kole, bo często jest tak że znaki wypadają że trzeba by koło ustawić na połowie ząbka i wtedy nie wiadomo w którą stronę skorygować. Chyba do jakichś fiatów paski miały nawet znaczki na samej gumie aby je pokryć ze
trzeba by koło ustawić na połowie ząbka i wtedy nie wiadomo w którą stronę skorygować


@biskup2k: W tym silniku właśnie tak będzie. Pasek na znakach, pomiędzy jednym a drugim kołem zębatym będzie luźny, i będzie się miało wrażenie że trzeba obrócić koło o ząbek. Ale tak właśnie ma być. Dopiero po napięciu paska, i obrocie wałem pasek się napnie. Ktoś kto robi pierwszy raz, bez blokad będzie miał rozkmine, czy wszystko
@KHOT: @cacyyy @biskup2k
Ok, czyli jest niezbędna, dzięki.
Właśnie pierwszy raz będe wymieniał bo auto bardziej na wykończeniu ale po co miało by się skończyć wcześniej. Z początku myślalem aby sam pasek zmienić, ale i tak trzeba ruszać napinacz który może się rozpaść czy coś, więc pasek i napinacz z dwoma rolkami w zestawie. bez pompy wody.