Wpis z mikrobloga

Witam

Powiem tak, obejrzałem to, abyście wy nie musieli tego robić.

"Skinamarink" (2022) - jest to film, który nie pokazuje aktorów, a tylko ściany, podłogi, sufity, zabawki, a czasami krótkie wycinki bajek z lat 40 (tak strzelam).
Do tego możemy od czasu do czasu słyszeć krótkie rozmowy oraz widzieć stopy dzieci, a to wszystko rodem z kasety VHS.

Szczerze mówiąc, to nie wiem po co to piszę, ponieważ jedno jedyne, co powinniście wiedzieć, to to, iż jest to tak ślamazarne tak bardzo, że większość z was odpadnie już po 5-10 minutach.
Oczywiście będą ludzie, którzy dadzą radę obejrzeć to do końca (jak ja), a może nawet coś w tym zobaczą (jak ja), to jednak tylko garstka dostrzeże w tym coś więcej, niż tylko nudę polaną jeszcze większą, bezsensowną nudą.

Mimo wszystko jednak, jeśli miałbym to ocenić, to dałbym temu filmowi 5 gwiazdek, ponieważ coś w tym dostrzegam - te statyczne ujęcia, które czasami się poruszają oraz ciągłe trzaskanie z głośników sprawiły, że jakoś się wciągnąłem i czułem się jakby tuż za kamerą działa się normalna akcja.

Jeśli mimo wszystko chcecie spróbować, to polecam wam odpalić to na przyspieszeniu x1,5, aby tempo akcji wzrosło - nic na tym nie stracicie - ostatnie pół godziny tak oglądałem i żałowałem, że wcześniej na to nie wpadłem. Korzystam z PotPlayer, który jest najlepszym odtwarzaczem, który dzięki "x i c" przyspiesza obraz, a do tego można nawet tłumaczyć film ot tak.
Muszę jeszcze dopisać, że dzięki ziarnu, twórca bawi się z widzem, ponieważ np. najpierw widać zarys postaci, po czym z każdą kolejną sekundą powoli znika lub była scena w której widać pokój z zabawkami, po czym ten pokój zaczął się rozciągać. Było to naprawdę fajne i ciekawe, to jednak nadal odradzam seans.

PS Następny wpis będzie o "When Evil Lurks", który warto poznać, mimo iż też jest powolne.
PPS Twórcą jest koleś z jutuba, który nagrywał filmiki, które straszyły dźwiękiem i ujęciami, po czym dzięki zbiórce postanowił zrobić coś o wiele dłuższego, coś, co kosztowało 15 tysięcy dolarów.
PPS Jeśli ktoś z was byłby w stanie mnie wesprzeć, to zapraszam TUTAJ

Pozdrawia Janusz - #filmowyjanusz

#horror #film #filmnawieczor
hacerking - Witam 

Powiem tak, obejrzałem to, abyście wy nie musieli tego robić. 

"...

źródło: 8055135.3

Pobierz
  • 7
@GeDox Ja podchodziłem do tego filmu 4 razy i podczas trzech prób kończyłem na początku, więc przy czwartym podejściu powiedziałem sobie, że #!$%@?ć wszystko i się udało, bo nawet nie żałuję seansu, to jednak jest to coś dla garstki osób.
@Rockalypse: Online jedynie oglądam polskie tytuły, typu "Niebezpieczni dżentelmeni", "The Office" itp. a tak, to wszystko "wypożyczam" na piratebay oraz podobnych stronach. A, co do "Skinamarink" są polskie napisy.

PS Polecam używać do torrentów qBittorrent