Wpis z mikrobloga

Pytanie do posiadaczy #ps5, gdzie są te wszystkie wydania gier exclusive dla których sam swego czasu kupiłem #ps4. Nie śledzę na bieżąco tego co się dzieje u #sony i #playstation, ale lata mijają i ja oprócz nowego GTA to nie widzę żadnej gry, która zmusiłaby mnie do kupna nowej konsoli.
Minęło parę lat i nie ma żadnego odpowiednika Uncharted, Days Gone, TLOU, Death Stranding, Horizon i jeszcze o czymś pewnie zapomniałem. W te tytuły akurat najwięcej grałem.
Z kolei Microsoft nie próżnuje i za chwile mają kolejną prezentację gier gdzie pokażą Indiana Jones, które pewnie będzie takim ich odpowiednikiem Uncharted. Zapowiedzieli Blade od Marvela, więc mają już swoją grę o superbohaterze i powoli ich portfolio się powiększa. Jeszcze teraz mają Activision w swoich rękach, więc niedługo Call of Duty pójdzie pewnie jako chwilowy ex dla Xboxa i PC.

Tylko niech się tu nie zlatują obrońcy Sony czy Microsoftu. Po prostu pytam normalnie, czy mnie coś ominęło, czy jest taka posucha na rynku gier i w zasadzie od wydania Cyberpunka 2077 nic ciekawego się nie pojawiło. Co jakiś czas oglądam te State of Play i oni tam nic ciekawego nie pokazują. Ja rozumiem, że są odbiorcy takich azjatyckich gier i to się sprzedaje, ale może w końcu by zapowiedzieli coś dla takich graczy jak ja, którzy spędzali dużo czasu z padem w ręku grając w takiego Days Gone, Uncharted etc.
#xbox #konsole
  • 8
@iksboks Microsoft jedyne co umie to prezentować nowe gry, ale wydawać to już nie.
Ile możesz poleciec exow od microsoftu od czasu Xbox one?
Nowy spiderman, zaraz final fantasy nowe, final fantasy 16 tez było spoko nie licząc zadań pobocznych. Ghost of tsushima, God of War Ragnarok, Horizon, returnal to takie pierwsze co mi przychodzą do głowy. Do tego mam sporo gier, które mogę mieć na Xbox i Ps5 wiec po co
@Tomahawkkk: Coś ci podpowiem "to nie widzę żadnej gry, która zmusiłaby mnie do kupna nowej konsoli." - mnie nikt nie zmuszał do kupna konsoli. Ba, nawet w sklepie nie sprawdzali czy przyszedłem dobrowolnie! Wiem, to dziwne, ale nie "musisz" jej kupować. Pamiętaj - twoje pieniądze, twój wybór!
  • 1
@mafiafb: Chyba wiesz lub się domyślasz, że to był skrót myślowy i nie wiem po co zwróciłeś na to uwagę.
Logiczne, że pisząc "[..]to nie widzę żadnej gry, która zmusiłaby mnie do kupna nowej konsoli" miałem na myśli tytuł dla którego ludzie są w stanie kupić specjalnie konsolę, bo nie ma jej akurat dostępnej na innym sprzęcie.
@iksboks: Im mniej takich tytułów tym lepiej. Aktualnie wyszukuje następujące nadchodzące tytuły na ps5 oznaczone jako exclusive :
Helldivers 2 - February 8, 2024
Pacific Drive - February 22, 2024
Final Fantasy 7 Rebirth - February 29, 2024
Rise of the Ronin - March 22, 2024
Silent Hill 2 remake - TBC 2024
Death Stranding 2 - TBC
Marvel's Wolverine - TBC
Stellar Blade - TBC 2024
Marathon - TBC
Sword
@iksboks: ja śledzę kanały recenzujące gry, i muszę stwierdzić że od czasu premiery ps5 nie widziałem żadnej recenzji dotyczącej fajnego exclusiva.
doszło do tego że twórcy, żeby generować regularnie nowy content (żeby nie wypaść z zasięgów muszą produkować filmy w miarę regularnie) recenzują jakieś stare gry sprzed lat, które kiedyś były nie warte i uwagi, bo robią osobne recenzje dla remasterów.
taka posucha jest