Wpis z mikrobloga

Do tej pory myślałem, że z tym że Amazon przerasta Pietrasa, to tylko zmyłka, aby nie musieć kupować tam książek. Tak, Pietras jest skąpy. Ku mojemu zdziwieniu, wygląda na to że serio przerasta go obsługa: karty płatniczej, kredytowej, PayPal, konta walutowego i paru innych możliwości zapłacenia za przedmiot w innej walucie.

To jest niesamowite, że aż tak wykluczony technologicznie człowiek ma tupet rościć sobie prawo do tłumaczenia świata innym. W 2024 roku mieć doktorat i nie umieć zapłacić w dolarach za soft. To się samo komentuje.

Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=5XlZuJ2ozTE

#napierala #bestiazewschodu #drodklejka #onnicnieumie
Goatlord - Do tej pory myślałem, że z tym że Amazon przerasta Pietrasa, to tylko zmył...
  • 15
  • Odpowiedz
Do tego chłopa, który zajmuje się streamowaniem, przerasta obejrzenie kilku tutoriali na temat OBSa, albo poproszenie jakiegoś klakiera, który za uścisk doktorskiej dłoni mu to poustawia.
  • Odpowiedz
@Goatlord: ron jeremy mu tego nie ustawi? no placenie w dolarach za soft wymaga wiedzenia ze jest cos takiego jak konto walutowe w swoim banku, albo cos takiego jak revolut/paypal a piotrek sie takimi przyziemnymi rzeczami nie zajmuje xD
  • Odpowiedz
@Mokkorichan: a no wlasnie, czyli nawet mozna placic w plnach, wiec piotrkowi pewnie szkoda kasy albo cos tam pop.ie.rniczyl w platnosciach, a moze karty debetowej nie ma i musial sie tradycyjnym przelewem bankowym ratowac a to moze potrwac 1-2 dni robocze
  • Odpowiedz
@Goatlord: klasycznie - im wyższy stopień naukowy, tym większa niepełnosprawność technologiczna. Aż strach pomyśleć co by było, gdyby Pan Profesor Chwedoruk nie upierd0lił mu habilitacji ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
  • 2
@ab6661: Dobry program, sam używam, ale przez UI nie ma szans. Pietras jest na niego zbyt nieogarnięty.

@grypa-grypowska: @Mokkorichan Walutowe w sumie dzisiaj jest potrzebne tylko do nie łapania się na podwójne przewalutowanie. Mnie bawi, jak wmawia tym swoim ciemniakom, że to coś ciężkiego. Dolary, rozumiecie. xD

@aarrttkk: Tylko Piotrula ma najniższy?! Co teraz?!
  • Odpowiedz
@Goatlord: Żeby w dzisiejszych czasach nie umieć sobie skonfigurować OBSa to trzeba być zapóźnio.....czeeeeeeejjjj...zapomniałem, doktore nie ogarnia nawet gniazda USB, a u niego mikrofon za ponad kafla brzmi nie wiele lepiej jak mój za stówkę.
  • Odpowiedz
  • 1
@Mokkorichan: Sądzę, że może być lepiej. Ilu z nas ma zagranicznych klientów? Kupuje w zagranicznych sklepach? Pracuje, pracowało zagranicą? Cholera, żyje w 2024 roku, a nie 1982?!

17 dzień roku 2024. Dzisiaj kupiłem sobie 3 książki, w zagranicznej firmie, udającej Polską, a mająca tu tylko biuro wirtualne, a magazyny w Czechach. Dwa dni temu z USA zamówiłem na bandcampie 2 płyty. PO sylwku doszły mi kompakty z USA wysyłane zwykłym US
  • Odpowiedz
@Goatlord: Od kiedy Polacy są jedną z głównych grup kupujących na Ali/Banggood/jakiś inny sklep od majnfriend. Ja wiem, że w Polsce się Amazon i eBay nie przyjęły bo Allegro w 90% przypadków jest od nich lepsze, no ale nie przesadzajmy, miał czas sięnauczyć jak wpisać numer karty i kod CVV w odpowiednim miejscu, a nawet czasami wystarczy mieć konto na PayPalu albo GooglePay, niestety zachód jest cały czas zacofany i Blików
  • Odpowiedz
  • 0
@Mokkorichan: To może być szok, ale pod względem shippingu i opcji płatności... Polska jest jednym z liderów w UE. Zdziwiłbyś się w ilu krajach można "płacić np. zegarkiem". Tak, Zachód tu jest zacofany, ale to można podziękować Balcerowiczowi. Nie byliśmy i nie mieliśmy żadnego systemu po 89 roku. Była opcja iść w obecny lub czeki i Amerykański. Wybraliśmy ten pierwszy i ze względu na brak czegokolwiek ciągle braliśmy najnowsze rozwiązania do
Goatlord - @Mokkorichan: To może być szok, ale pod względem shippingu i opcji płatnoś...

źródło: 2024-01-17_16h14_02

Pobierz
  • Odpowiedz
@Goatlord: Dlatego mówię, e zachód jest zacofany. Znaleźć cokolwiek na Amazonie czy eBay, zwłąszcza Amazonie? Cały czas nie mogę uwierzyć w to, że amerykanie nie mają żadnych problemów z dawaniem warty w restauracjach.
  • Odpowiedz
@Zayatzz: Sztuczna inteligencja rozpozna skąd jest człowiek, nawet interwencja chirurgiczna nie pomaga. Widać trochę pomyliliśmy się w założeniach i mamy do czynienia z pomieszaniem ruska, rumuna i uzbeka.
  • Odpowiedz