Wpis z mikrobloga

Mirki, jak jakościowo wypadają kuchnie Black Red White porównując z ikea? Chodzi o senso kitchens, nie family line, czyli ta podobno średnia półka i okucia te lepsze. Akurat mają takie fronty jak różowa chce i projekt wyszedł sensowniejszy niż w Ikei dlatego że jest większy wybór szafek, ale nie wiem jak z jakością i dotrzymaniem terminów, bo czekać wstępnie ok 10 tygodni
#remontujzwykopem #ikea #kuchnia
  • 10
  • Odpowiedz
@najbardziej-lysy z montażem? Miałam kuchnie z BrW. Montaż zrobili tak, że szafki opadały. Okazało sie, że montowali na mniejsza ilość śrub niż przewiduje instrukcja. Tak samo zreszta zmontowali łóżko xD Ogólnie kuchnia byla ok, chociaż jakością nie powalała.

Ikea ma dobra jakość mebli kuchennych, minusem jest jedynie to, że maja nietypowe wymiary i trzeba calosc kupować u nich żeby dobrze pasowało. Jak zreszta wszystko w Ikei :)
  • Odpowiedz
@najbardziej-lysy to było 4 lata temu, Family Line, które wtedy były właśnie „średnia półką”. Nie zgodzę się z tym, że najgorszy stolarz będzie lepszy bo nie będzie. Widzę porównanie między dobrym a słabym stolarzem i jest duża różnica. Jakbym miała brać słabego stolarza to zdecydowanie bym wolała Ikea czy inną sieciówkę.

W Ikea największym plusem jest 25 lat gwarancji (nie wiem ile daje BRW teraz). I sporo znam osób z kuchnią Ikea
  • Odpowiedz
@najbardziej-lysy AGD różni się czesto na milimetry swoimi wymiarami. Teraz do nowego domu robiłam kuchnie u stolarza, prosił o podanie dokladnie które urządzenia będą zamontowane żeby dopasować idealnie otwory. Jak chcesz mieć dobre dopasowanie to bierz sprzęt z Ikei, który generalnie jest bardzo dobry.

Ogólnie podsumowując - jeśli to ma być Wasza „docelowa” kuchnia to brałabym Ikea bo jest wg mnie pewniejsza zwłaszcza pod kątem gwarancji. Ja te 4 lata brałam BRW
  • Odpowiedz
@Lonate: te froty do customowe kosztują fortunę, a z szafkami brw naprawdę dużo sensowniej wyszła kuchnia i fajne fronty. Gwarancja widzę że jest 25 lat na brw również. Oczywiście ikea to w tej chwili opcja default-owa, ale nie spodziewałem się ze ta kuchnia na wymiar od brw tak sensownie wyjdzie
  • Odpowiedz