Wpis z mikrobloga

Zamówiłem gondolę, która jest jednocześnie "fotelikiem" do samochodu. Coś takiego:
https://www.maxi-cosi.pl/wozki/gondola-jade

I teraz mam problem. W skrócie - oczekiwałem produktu fabrycznie nowego, w oryginalnym opakowaniu (kwestia głównie bezpieczeństwa), a dostałem produkt w zwykłym szarym kartonie, który może być powystawowy (albo gorzej).

Generalnie jest mega problem z dostępnością w sieci tego produktu (zwłaszcza w kolorze czarnym).
Omijam allegro bo chciałem kupić nowy a nie jakiś outletowy/powystawowy (kwestia głównie bezpieczeństwa).
Sklep stacjonarny z opcją sklepu internetowego. Brak adnotacji, że nie jest nowy.

Gondola wygląda na taką, którą już ktoś przymierzał do wózka albo bazy (ślad na plastiku). Folie oczywiście zalepione taśmą samoprzylepną.
Produkt wygląda dobrze, raczej nie wygląda na używany w samochodzie, ale sam nie wiem co o tym myśleć. Gdyby była lepsza dostępność to bym się nie zastanawiał.

Zostawialibyście czy do oddania?

#foteliksamochodowy #motoryzacja #dzieci
eliminar_cuenta - Zamówiłem gondolę, która jest jednocześnie "fotelikiem" do samochod...

źródło: 1510672110_2020_maxicosi_stroller_carrycot_jade_black_essentialblack_3qrtleft

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
Generalnie jest mega problem z dostępnością w sieci tego produktu (zwłaszcza w kolorze czarnym).


@eliminar_cuenta: Wpisałem w google, pierwsze dwa linki od góry - wysylka w 48h. Podpowiem ze kaszojadowi wszystko jedno jaki ma kolor ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@jurek-gagarin: Podejrzewam, że sprawdziłem te 2 pierwsze linki. Jeden z nich anulował zamowienie, a drugi właśnie przysłał opisany egzemplarz.

@modzelem gondola z opcją przewożenia w samochodzie (jest do tego baza isofix)

@Lonate Co masz na myśli, że nie jest bezpieczny? to najbezpieczniejszy fotelik od maxi-cosi i top 3 wszystkich fotelików. O jakiej postawie piszesz (pytam serio)? Pamiętaj, że to noworodek.
Ogólnie to ma być jeden z dwóch planowanych fotelików (drugi prawdopodobnie
  • Odpowiedz
@eliminar_cuenta bezpieczna pozycja to pozycja fasolki i dziecko jadące tyłem do kierunku jazdy. Dzięki temu w czasie uderzenia siły oddziaływują dużo bezpieczniej na dziecko. Ten fotelik to moim zdaniem strata pieniędzy, jest mały, będziesz go używać kilka miesięcy. Jako gondola też sprawdzi się max 4 miesiące, chyba że będziesz mieć bardzo małe dziecko. Lepiej zainwestowac z porządny wózek z dużą gondolą i dobry fotelik do jazdy tyłem. Ja korzystałam z Cybex Cloud
  • Odpowiedz
@Lonate: Dzięki. Sprawdzałem dla porównania Cybex Cloud Z i według ADAC w ocenie bezpieczeństwa są bardzo podobne (1.2 vs 1.4), więc o ten aspekt się nie martwię. Bardziej w tym temacie chciałem zapytać, czy byście go oddawali jeśliby nie przyjechał w oryginalnym kartonie (mimo że sprzedawca jest chyba jakimś autoryzowanym partnerem). No i jeszcze znalazłem na metce, że wyprodukowany w połowie 2018 roku.
Bazę mamy nieobrotową, żeby pasowała zarówno gondola Jade
  • Odpowiedz
@eliminar_cuenta standard ze nie przychodzi w oryginalnym opakowaniu. Slady na plastikach sa od tego, ze ktos go po prostu przymierzal do samochodu (sam objezdżałem sklepy z fotelikami do przymiarki, a pozniej kupilem na necie xD). Ale serio, dla mnie to strata kasy na takie bajery. Wez dobry fotelik wpinany do stelaza i tyle. Domyslam sie ze pierwsze dziecko, stad takie cuda wymyslone. Wez pod uwage ze ten fotelik bedzie na chwile, a
  • Odpowiedz
@eliminar_cuenta ja bym nie kombinowała, ADAC to nie wszystko, z tego co wiem każdy fotelik do 4 lat fwf będzie mniej bezpieczny niż rwf nawet jeśli wg ADAC jest bezpieczny. Różnica 5x przy zderzeniu czołowym.

Jak możesz podjechać do dobry fotelik/8 gwiazdek/czy smile (przynajmniej w Komornikach) to to zrób, nie ma co ryzykować życia dziecka. A jak nie masz opcji to na fb jest dość prężnie działająca grupa "społeczność osiem gwiazdek" czy
  • Odpowiedz
@jestemtunew: Tak, pierwsze dziecko:) generalnie da się bez tego obejść, ale ma też swoje zalety. nie trzeba dziecka budzić, żeby go przenosić do docelowej gondoli, może sobie leżeć płasko, no i może tam leżeć dłużej niż w zwykłym foteliku. Koszt jest sprawą drugorzędną. Zastanawiam się jeszcze czy produkt z 2018 roku (według metki) będzie miał takie same parametry jak nowy.

@barbaraniechcic Ten w zasadzie nie jest fwf ani rwf - montuje
  • Odpowiedz
@eliminar_cuenta zobaczysz ze to tylko chwyt marketingowy. Takiemu malem bąblowi to wszystko jedno i tak. Nawet jak sie obudzi to za 3 minuty pojdzie spac.
Ale znam ten pęd przy pierwszym
Przy drugim bedziesz mądrzejszy o te doswiadczenia i gwarantuje Ci ze nie kupisz takich dziwactw
  • Odpowiedz
@eliminar_cuenta akurat z testami jest bardzo duże pole do dyskusji (też się zdziwiłam), ale to już nie ze mną - nie zgrywam specjalisty, tu odsyłam do 8*.

Z mojej wiedzy taka gondola dla zdrowego dziecka to gorszy pomysł niż łupina. Przy chorym dziecku ze wskazaniami do jazdy na płasko mogę zrozumieć, ale... "Powtórzmy na koniec jeszcze raz. Stosowanie gondoli montowanych w samochodzie lub łóżeczek samochodowych dla niemowląt mieszczących się w siatce centylowej,
  • Odpowiedz
@barbaraniechcic: Dzięki za artykuł. Wydaje mi się jednak, że nie odnosi się on do współczesnych gondol spełniających standardy R129(i-Size). Sprawdziłem sobie w webarchive i ten tekst jest taki sam od chyba 2007 roku:) Dodatkowo na ich stronie mają długą listę
fotelików i właśnie ta gondola Jade jako jeden z niewielu produktów ma ocenę bezpieczeństwa 5. Na stronie ADAC znalazłem jeszcze jakiś Joie cośtam, ale on już ma niższą ocenę - większa
  • Odpowiedz