Wpis z mikrobloga

Cześć kupiłem właśnie swoją pierwszą drukarkę i szukam jakiegoś darmowego programu, byłby ktoś w stanie polecić coś nie koniecznie najprostszego a z dobrymi możliwościami oraz potencjałem. Czytałem że Fusion 360 jest podobno darmowy ale na stronie Autodesk widze że chyba jednak nie. #druk3d
  • 4
@szachmat1488: jest jak najbardziej darmowy, szukaj licencji dla hobbystów i non profitów. Onshape jest też bardzo dobry, jego plusem jest praca w przeglądarce, minusem jest że w każdej chwili mogą.ci dać bana na konto i elo - wszystko idzie w diabły. Jest także freecad, ale tutaj nie będę mędrkował bo soę jak piłka kałczukowa odbiłem i wróciłem potulnie do f360.
@szachmat1488: podobno freecad dobry ale ja wielokrotnie się odbiłem i wracałem do fusion 360. Tylko ja się uczyłem cadów na AutoCAD i kilka lat na nim pracowałem zanim zacząłem modelować więc może przyzwyczajenia z Autodeskowego ekosystemu mi utrudniają zmianę.
Blender też jest dość potężny ze swoimi wtyczkami ale jeśli nie siedzisz już nim to bym nie szedł tą drogą.