Wpis z mikrobloga

Mireczki #homelab #jellyfin #proxmox #programowanie #tailscale

Mam proxmoxa. w proxmoxie postawiony kontener lxc (Alpine) a w nim #docker z masą aplikacji do mediów sonarr radarr itd. Aby otworzyć GUI sonarr będąc w sieci lokalnej wpisuje http://192.168.1.245:8787 radarr to samo IP, inny port, rozumiecie o co chodzi.

Chciałbym mieć dostęp z zewnątrz przy użyciu tailscale na zasadzie że wpisuje http://jakieś IP od tailscale:8787 łączy mnie z sonarr, wpisuje to samo IP, inny port łączy mnie z radarr itp
Czy ja powinienem po prostu uruchomić tailscale wewnątrz lxc (Alpine) by tak moc wpisywać adresy?

Wiem o tym że muszę mieć tailscale też na urządzeniu z którym się chce połączyć, oczywiste to jest.
  • 10
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@hrumque wireguard przecież to to samo prawie co wireguard. Chodzi o to, że przez te kontenery i inne cuda sam nie wiem gdzie to powinno być uruchomione
  • Odpowiedz
@ozzi91: jak już masz proxmoxa to odpal sobie w kontenerze, w sumie po robić kontener na alpine linux, tam dockera, jak praktycznie wszystko można w kontenerach lxc postawić? :) Zdecydowanie łatwiej to backupować, ewentualnie przenosić na inny hardware itd :P
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@BooB nie no, już za późno żebym to zmieniał, z moimi umiejtnosciami a raczej ich brakiem. Tak było dla mnie prosciej :D odpalając w kontenerze lxc na proxmox tailscale chyba się nie uda wpisywać IP i port, wydaje mi się że muszę na Alpine uruchomić
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@BooB działa! Super, bo się okazuje że home assistant ma addona, więc sobie tam chodzi jako add-on a mam dostęp do sieci całej
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@BooB jeszcze jedno pytanie jak mam Cię pod ręką.

Definiując subnets zaakceptowałem wszystko co się tam pokazało. Ale i tak jest mały problem. Mam router LTE z IP 182.168.8.1. do niego kolejny router z IP 192.168.1.1 i w tym zakresie mogę elegancko się łączyć z kontenerami etc. ale z samym routerem LTE już nie. Idzie to jakoś w miarę sprawnie obejść?
  • Odpowiedz
  • 0
@ozzi91 musisz pamiętać żeby twoja aktualna sieć z której podłączasz się przez Tailscale nie kolidowała z tą do której próbujesz się podłączyć, jeśli w subnets masz dobrze ustawione konkretne podsieci to musi działać
  • Odpowiedz