Wpis z mikrobloga

Cześć mireczki, po wizycie w muzeum narodowym naszła mnie ochota na komentarz do bieżących wydarzeń

(1) Sędziowie - niestaty mamy bałagan w sądownictwie, bo część sędziów nie uznaje wyroków TK dotyczących ułaskawienia. Można sobie zadać pytanie kto odpowiada za brak zaufania do tej instytucji. Moim zdaniem najbardziej PiS, po części też PO od ich wyboru sędziów na zapas zaczęła się zabawa przy TK, a i sędziowie, którzy nie są bezstronni. Kolejna sprawa to bunt w sądzie najwyższym, sędziowie z izby pracy drugi raz rostrzygają to samo co (wbrew ustawie, wbrew I prezesowi sądu, wbrew zasadzie, że nie osądza się drugi raz tego samego).
(2) Posłowie Wąsik i Kamiński - złamali prawo, świadomie podrobili dokumenty, których nie mogli podrobić, dobrze by było, żeby mieli zakaz zabawy w służby specjalne. Na marginesie dodam, że miałem zaufanie do Kamińskiego, po tym jak nie przyjął należnej mu odprawy.
Myślę, że w CBA stosował zasadę cel uświęca środki, co nie usprawiedliwia łamania prawa, ale generalnie oceniałem go jako uczciwego człowieka. Na tle pisowców wypadał moim zdaniem dobrze. Bardziej widziałem jego jako następcę prezesa Kaczyńskiego niż np. premiera Morawieckiego.
(3) Marszałek Hołownia - infantylny styl nie przystoi powadze tego urzędu, ale to nie jest najważniejsze. Najwięcej bałaganu zrobił, prez zabawę z tą drugą izbą sądu najwyższego.
(4) Marszałek Bosak - ja gościa lubię, to nie wiem czy jestem tutaj obiektywny, ale moim zdaniem najlpiej adresuje te problemy, w swojej argumentacji opiera się na przepisach prawa, oddziela fakty od opinii. Mimo, że np. TVP świadomie go ignorowała nie zapraszajac go do programów, to zwraca uwagę na nielegalny charakter działań ministra Sienkiewicza. Mimo, że Kamiński na nim też mógł stosować Pegasusa, to zwraca uwagę na nieprawidłowości w ich sprawie (np. ignorowanie wyroków TK ws. prezydenckiego ułaskawienia, ignorowanie wyroków SN ws. statusu posłów). Szkoda, że wykop jest zdominowany przekazem: "Bosak jest śmieszny bo jest po kursie windsurfingu i jest pisowcem, bo krytykuje PO".
(5) Premier Tusk
- Niestety ten człowiek ma dużo na sumieniu jeśli chodzi o upokarzanie urzędujących prezydentów: zgoda na przełożenie wizyty w Smoleńsku, odmowa prezydentowi samolotu na szczyt UE, no i teraz wysłanie policji do pałacu prezydenckiego.
- Inwestycje - szkoda tych projektów, które powinny być ponad podziałami: cpk, atom, port w Świnoujściu, a już widać, że każdy z nich mniej lub bardziej jest hamowany.
- Telewizja - niestety z jednej propagandy partyjnej przeszliśmy w drugą, trudno przebić to co się działo za czasów Kurskiego, ale widząc jacy ludzie tam są obsadzani, i stronnicze materiały, np. nt. cpk to źle wróży tej telewizji.
(6) Prezydent Trzaskowski - robienie sobie heheszków z tej sytuacji z autobusem pokazuje jak żałosny jest to człowiek

Najgorsze jest chyba to, że będzie taki paraliż państwa przez najbliższy czas, który nas osłabia, a za granicą wojna.

#polityka #sejm #tusk #trzaskowski #bosak #konfederacja #4konserwy
RexMaximus - Cześć mireczki, po wizycie w muzeum narodowym naszła mnie ochota na kome...

źródło: matejko

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
Myślę, że w CBA stosował zasadę cel uświęca środki, co nie usprawiedliwia łamania prawa, ale generalnie oceniałem go jako uczciwego człowieka


@RexMaximus: dopuszczasz łamanie prawa? Serio pytam.
  • Odpowiedz
  • 0
@aarahon: Nie. Dlatego piszę w czasie przeszłym o zaufaniu do niego. Uważam, tylko, że on przyjął zasadę jak Raskolnikov i tym sobie usprawiedliwiał swoje działania. Wolałbym, żeby prezydent ich nie ułaskawiał. Ale skoro ich ułaskawił, to nie należało ich zamykać.
  • Odpowiedz
  • 0
@aarahon: miał prawo łaski i z niego skorzystał, TK orzekł, że zrobił to prawidłowo i to powinno kończyć dyskusje prawne,
powinniśmy się spierać czy zrobił dobrze, czy źle
  • Odpowiedz
miał prawo łaski i z niego skorzystał,


@RexMaximus: wciąż nieprawidłowo. Ułaskawił niewinne osoby.

TK orzekł, że zrobił to prawidłowo i to powinno kończyć dyskusje prawne,

powinniśmy się spierać czy zrobił dobrze, czy źle


@RexMaximus: ale TK może orzeć że prezydent zabił prawidłowo na basach i co wtedy? Wszystko musi opierać się na prawie i jego interpretacji.
  • Odpowiedz