Wpis z mikrobloga

#szczecin Zamierzam wypierredalać z podlasia i na początku myslalem o katowicach ale jak popatrzylem na accuweather to dla mnie sie odechciało.Chciałem się zapytać jak tutaj się zyje czy bioro w razie czego do kołchozów w danii lub de ewentualnie chciałem się spytać jak jest z robotą w Szczecinie.Byłem tutaj kiedyś tylko przez 2 dni jak wracałem z hamburga i w sumie nie głupie miasto.
  • 20
@otylygrubas: Szczecin to takie trochę nietypowe miasto. Masz dużo parków, zielenii i miejsc poza centrum gdzie latem możesz wypoczać bo masz jeziora, lasy, świezki rowerowe, kąpieliska jak lubisz aktywnie spędzać czas więc rower to tu podstawa w sezonie. Natomiast w centrum jak dla mnie jest trochę nudno bo centrum jest dosyc małe - od kaskady po galaxy i to tyle :D choć pewnie dużo osób się ze mna nie zgodzi. Z
@Walnij_Kielona wpraszam sobie, jadłem praktycznie wszystkie kebaby w tym mieście swojego czasu. Teraz jestem trochę mniej na bieżąco bo widomo, jedne się zamykają inne otwierają, a ja zmieniłem dietę i już tak nie szaleję z kebabami, ale i tak staram się co jakiś czas jakiegoś nowego sprawdzić.
@otylygrubas Szczecin fajne miasto ale na tyle innych wojewódzkich to bardzo mało się tu dzieje. Jak się czymś interesujesz albo masz jakieś hobby to ciężko jest znaleźć tutaj specjalistyczne miejsca, wydarzenia czy grupy osób do wspólnych zajęć.
@krucjan: ja juz nie mam 18 lat wiec to ze nie ma 5-10 dyskotek co weekend czy jakis festiwali i pubow to dla mnie nie problem.Bardziej cenie spokoj juz teraz i zeby bylo sporo natury wokol,a juz najbardziej cenie stabilnosc pod wzgledem znalezienia pracy. Bo w bialymstoku to jest jakas komedia na dzien dzisiejszy
@otylygrubas to raczej dużej różnicy nie ma między Białymstokiem a Szczecinem. Przejrzyj sobie ogłoszenia o pracę w Szczecinie i porównaj sam. Do tego ceny mieszkań/wynajmu to będziesz miał jakiś obraz.
@otylygrubas nie chodzi o dyskoteki, przez hobby i zainteresowania rozumiesz chlanie? xD

Tutaj jest mało specjalistycznych sklepów czy grup. Ja na przykład gram na gitarze i jest bardzo duży problem znaleźć ludzi do zespołu, nie dostaniesz na miejscu jakieś nietypowych gitar czy efektów, na olx też nie ma za wiele ogłoszeń ze Szczecina. Siedzę na grupkach z tym związanych i widzę, że na szczecińskich nie ma prawie aktywności a w innych wojewódzkich
@otylygrubas własne nie, dlatego ostrzegam i dlatego właśnie często się mówi, że to wioska z tramwajami. Mimo tego, że jest to jedno z największych miast w Polsce to nie czuć tego. No i nie pomaga tutaj lokalizacja, bo jak będziesz się chciał właśnie wybrać na jakieś interesujące cię wydarzenie, czy pojechać do jakiegoś owianego sława miejsca, lokalu czy nawet coś z ogłoszenie jakiegoś z neta nietypowego ogarnąć, to do każdego z największych
@otylygrubas to, co pisał @krucjan to wszystko zależy od tego, czym się interesujesz. Ja jakoś nigdy nie miałam problemu czy to ze znalezieniem chętnych do grania w siatkę, czy wkręcenia się w plener fotograficzny.
Jak lubisz się ukulturalnic to mamy kilka teatrów, filharmonię, która ma świetną akustykę i niezły repertuar, do tego często w filharmonii są grane koncerty zewnętrzne (np. kult akustycznie, kwiat jabłoni, Waglewski Fisz Emade i wiele wiele innych, przekrój
@Dorciqch to nawet w Pcimiu jest szansa, że znajdziesz akurat to czego szukasz tym bardziej w Szczecinie, ale to, że Szczecin jest mało aktywnym i bogatym w atrakcje i lokale miastem porównując go z innymi miastami wojewódzkimi to jest fakt.
@krucjan W Szczecinie jest jeden poważny minus. Tutaj nie ma żadnych koncertów na europejskim poziomie. Jak chcesz iść na megadeth, pantera, slipknot już nie wspomnę o Metallice czy Rammstein to tylko ciągle Warszawa, Katowice, Gdańsk, Wrocław czasem Poznań. W Szczecinie kompletnie 0 wydarzeń tego typu. Na szczęście jest Berlin
@otylygrubas: Że też nikt nie wspomniał, że jest blisko nad morze ¯\(ツ)/¯
Poza tym to w 4 godziny jesteś w górach, a w 5 to nawet w Pradze.
Miasto projektowali Niemcy, więc jest wiele alei, dwa pasy i więcej. Jeździ się przyjemnie, chociaż ostatnio z tym gorzej to i tak jest bajka w porównaniu do innych dużych miast.

Ogółem Szczecin ma niewiele więcej mieszkańców niż Bydgoszcz (siódme miejsce w kraju), a