Wpis z mikrobloga

Pamiętam, że była kiedyś na wykopie osoba, która interesowała się (nie wiem czy zawodowo czy nie) schroniskami dla zwierząt, w których - lekko mówiąc - warunki bytowe były złe.
Jest tu ktoś, kto wie, kim była ta osoba i czy dalej jest tutaj aktywna?

Pytam bo w okolicy mojej wioski znajduje się schronisko, które ludzie pieszczotliwie nazywają mordownią. Wolontariusze nie są tam wpuszczani, ludzie nie mogą wejść nawet do środka w celu adoptowania psa (właściciel wyciąga kilka sztuk przed bramę i każe wybierać z tego co słyszałem). Nie wiem czy ktoś się tym zajmuje, podobno coś tam się toczyło, ale w tym kraju prędzej dojdzie do samosądu niż oficjalnego wyroku. Ja w każdym razie nie mam żadnej mocy sprawczej, dlatego pytam o osobę wspomnianą wcześniej we wpisie.

#psy #pies #zwierzaczki #schroniskodlazwierzat
  • 3
  • Odpowiedz
  • 0
Jak pisałem - oficjalnie coś tam niby z tym robią i do takich insytucji już ktoś pisał. Mimo wszystko od dobrych 2-3 lat nic się z tego co wiem nie zmieniło, a w internecie krążą zdjęcia w jakich warunkach te zwierzęta tam żyją. Dlatego pytam czy nie znacie kogoś, kto wiedziałby do jakich osób bezpośrednio się zwrócić, żeby jakkolwiek sprawę pchnąć do przodu.
Mimo wszystko te zwierzęta to też żywe istoty i
  • Odpowiedz