Wpis z mikrobloga

Możliwe, że to tylko moje osobiste wrażenie, ale wydaje mi się, że najwięcej wpisów dotyczących uciekania przed wojną zamieszczają zwykle zwolennicy konfederacji czyli wielcy bolacy patrioci. Cało to gadanie, że wykopek nie chce umierać za skorumpowanych polityków i rząd i, że on to ucieknie do jakiegoś paragwaju brzmi bardzo infantylnie i kucowsko. Narracja o piekle mężczyzn też zdaje się to potwierdzać bo to powszechne też u konfiarzy.

#neuropa #polityka #4konserwy #wojna
Al-3_x - Możliwe, że to tylko moje osobiste wrażenie, ale wydaje mi się, że najwięcej...

źródło: fffreffwr

Pobierz
  • 13
@Al-3_x: a dlaczego miałbym umierać za Tuska, WKK, Hołownię?
Jeśli oni sami walczyliby w pierwszych szeregach jak dawni królowie to mógłbym się zastanowić, ale w innym wypadku jaki to ma sens? Oni będą się śmiać z nas i oglądać wojnę siedząc wygodnie w fotelu? Może przebiorą się w jakieś dresy żeby udawać jak JE Zełeński, ale będą pod ochroną 24/7 i nawet im włos z głowy nie spadnie.
Potem gdy miliony
@Al-3_x: no, z dzieciakami wszelkie kwestie w dyskusjach teoretycznych trochę zmieniają punkt siedzenia.
Ale jeśli sam chcesz mieć jakiś powód, to kup se chociaż psa ;)
Jeśli historia nas czegoś uczy, to tego że zarówno wojskowi jak i cywile w trakcie wojny idą na rzeź. Trzeba więc zadbać o to by nie być w trakcie wojny w kraju biorącym udział w wojnie.
Choć teraz to w sumie trudne, bo artykuł 5
@Al-3_x: z ciekawości - ile masz lat? Nie, żeby wyrzucać że młody i głupi, broń borze. Szanuję postawę. ale to na pewno nie moja postawa. I charakterystyczna raczej dla młodych w okresie buntu, szukania siebie, idei, autorytetów. Bo w pewnym momencie życia, nawet gdy nie ma się dla kogo żyć, to włącza się bardziej cyniczne podejście i odrzucenie wszystkich mądrych głów, bo mądrze gadają, ale przeważnie postępują wbrew temu gadaniu