Wpis z mikrobloga

Znajomości to jest najważniejsza rzecz jaką można mieć w życiu.

Znajomości, koledzy, przyjaciele, jak zwał, tak zwał.
Koledzy, to siatka bezpieczeństwa, kiedy będziemy potrzebowali wsparcia emocjonalnego, fizycznego, ekonomicznego. Mogą nam pomagać wnosić meble do domu, pożyczać pieniądze kiedy będziemy potrzebowali, mogą nam doradzać.
Przez znajomości można znajdywać pracę, psychologów, sklepy, gabinety, okazje, przeceny. Znajmość w pracy pomogą nam odnieść sukces. Znajomość szefa, czy prezesa na pewno się przyda. Mogą nas polecić przy awansie.
Można wspólnie kupować rzeczy jak netflix, czy inne badziewia typu tablet, laptok, komputer, telefon, gofrownica, co zmniejszy nam koszty życia.
Znajomość w urzędzie da nam wiedzę np czy można coś załtawić, a to ulga, kredyt, dopłata.
Znajomi nas widzą lepiej niż obcych, więc będą woleli współpracować z nami. Czy to wspólne założenie firmy, czy choćby, nie wiem, znajomość w mafii sprawi że zostawią nas w spokoju.
Koledzy to również zdrowie fizyczne i psychiczne. Można doradzić się co można fajnego zrobić, gdzie wyjechać na wycieczkę. Wkręcić się w bieganie czy siłownię.
Wymiana informacji to podstawa w funkcjonowaniu w społeczeństwie.
Choćby wymiana zdań, opinii o telefonie czy firmie. Możemy ominąć badziewny produkt, dostać cynk, co warto kupić. Można wiedzieć, gdzie nie warto się zatrudniać, na jakie stanowisko.
Widzę zdobywamy o ludziach, jak się zachowywać przy osobach, czego nie lubią, żeby nas bardziej lubili. Bycie lubianym = profity.

Znajomym można się wyżalić, co pomoże nam emocjonalnie, można się przytulić. Można chillować razem.
Od mądrych ludzi można wiele się nauczyć.
Dlatego też umiejętności miękkie są przydatne w życiu, bo sprawiają że jest przyjemniej, ludzie nas lubią, kolegują się z nami = profit.
No i oczywiście przez znajomych i bycie lubianym można znaleźć partnera, co daje wszystkie inne profty spotęgowane.
Bycie lubianym, to też dobre życie keksualne.

Można powiedzieć, że inne rzeczy są ważniejsze: wygląd, inteligencja.

Owszem, ale bez żadnych z tych rzeczy nie odniesiemy sukcesu w życiu. Można być pięknym i zniechęcać do siebie ludzi, być wykorzystywanym.
Można być mądrym, ale bez wsparcia innych ludzi nic nie osiągniemy w życiu.
Ile osób może ci podłożyć nogę jak cię nie będą lubić?
Większość osób ma jakąś tam inteligencję i wygląd ale najważniejsze to znajomości.

Czyli to jednak prawda, że najważniesze w życiu to ludzie, przyjaciele, friendship is magic.
#przegryw #takaprawda #qewpill
qew12 - Znajomości to jest najważniejsza rzecz jaką można mieć w życiu. 

Znajomości,...

źródło: full

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
@qew12: prawda niestety, od czasu kiedy poszłam do pracy i na studia zauważyłam, że życie jest łatwiejsze, pozostaje nam tylko czytanie książek i artykułów jak udawać dynaminę i mieć nadzieje, że nam wyjdzie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
ale masz mnie, pomogę jak mogę
  • Odpowiedz