Wpis z mikrobloga

A gdybym Ci powiedział, że możesz zrobić idealną jajóweczkę bez użycia patelni?

Jak to zrobić? Najważniejsze są jajka, do naszego przepisu potrzeba 3-4 jajek. Jedno z jajek gotujemy na miękko, pozostałe dwa na twardo. W międzyczasie gotujemy wodę i wlewamy ją do miski/głębokiego talerza, w którym będziemy podawać naszą jajówkę (to bardzo ważny punkt, nie chcemy przecież jeść zimnej jajówki!).
Kiedy nasze naczynie się nagrzeje, wylewamy wodę i wrzucamy do niego obrane jajka, trochę masła startego na tarce (niedużo, ok. jednej łyżeczki), wszystko dokładnie rozdrabniamy i mieszamy widelcem, aż się połączy na w miarę jednolitą masę. Następnie doprawiamy solą i pieprzem, teraz jeszcze dwa przemieszania, posypać posiekanym szczypiorkiem i voila! Nasza przepyszna jajóweczka gotowa.

Protipy:
- nie dodawaj soli i pieprzu zbyt wcześnie. Dzięki dodaniu ich na końcu będzie można ich mniej użyć, a jak wiemy, sól to biała śmierć ;)
- za pierwszym razem nie dodawaj innych przypraw, jajka same w sobie smakują pysznie, serio spróbuj!
- jeśli chcesz uzyskać bardziej kremową konsystencję, możesz dodać czubatą łyżeczkę kwaśnej śmietany, jednak pamiętaj, żeby wyjąć ją odpowiednio wcześnie z lodówki, aby była w temperaturze pokojowej
- oczywiście jajówka najlepiej smakuje w towarzystwie tosta, dodatkowo stostowaną kromkę możesz natrzeć ząbkiem czosnku

#gotujzwykopem
JoeGlodomor - A gdybym Ci powiedział, że możesz zrobić idealną jajóweczkę bez użycia ...

źródło: jajuwa

Pobierz
  • 9
@zenon_z_chorzowa1: spodziewałem się takiego czepialstwa, dlatego z premedytacją nie użyłem słowa jajecznica w tekście.
Ale skoro przy temacie jesteśmy - skoro coś wygląda jak jajecznica, smakuje jak jajecznica, pachnie jak jajecznica i spożywa się to jak jajecznicę, to może jednak jest to jajecznica?
@JoeGlodomor: to nie czepialstwo. Jest kilka potraw które różnią się sposobem przygotowania i dlatego nazywają się inaczej. Pewnie jest dobre, ale przekombinowane i nie wnosi nic do smaku. Ja jajecznicę robię w garnku z przepisu Gordona ramseya, polecam ci sprawdzić. Wyjdzie ci to samo a szybciej.