Wpis z mikrobloga

Przeraża mnie ta pewność siebie, z jaką wypowiada się Bosak na tematy prawne. Człowiek nie tyle bez wykształcenia prawniczego, ale nawet wyższego. Rozstawia po kątach rzesze profesorów i autorytatywnie mówi, że nie mają racji, a on ma. Oczywiście we wszystkich kwestiach jego zdanie jest takie samo jak Prawa i Sprawiedliwości.

Nawet w przypadku aktu łaski z 2015 nie ma wątpliwości, że powinno być do teraz respektowane, gdy nawet prof. Piotrowski, który z pewnością nie jest platformersem, twierdzi, że nie i szanuje wyrok SN w tej sprawie. Bosak nie szanuje SN i twierdzi, że głos Przyłębskiej jest ważniejszy (Piotrowski twierdzi, że w sprawach karnych górę biorą wyroki SN).

Jestem ciekawy, czy żona prawniczka z Ordo Iuris mu nie sufluje. On generalnie w tematach prawniczych obraca się w środowisku Ordo Iuris (choćby Lewandowski jeszcze). Jestem ciekawy, kiedy będzie cytował Zaradkiewicza, bo coś jestem dziwnie pewien, że do tego prędzej czy później dojdzie…

#polityka #konfederacja #4konserwy #neuropa #sejm
Gours - Przeraża mnie ta pewność siebie, z jaką wypowiada się Bosak na tematy prawne....

źródło: IMG_3097

Pobierz
  • 40
@muciek112: w 2015 nie poszedłem na wybory, bo byłem zmęczony PO, uważałem, że PiS nie będzie gorszy, nie widziałem też wielkiej wojny polsko-polskiej. Efekty rządów PiS są takie, że wielu ludzi ich znienawidziło, w tym ja, wojna polsko-polska jak nigdy w historii, w telewizji publicznej szczucie na mniejszości, a w tle rozwalanie instytucji i ich upartyjnianie.
@Gours: ale Bosak ma częściowo rację. To "odwołanie" prokuratora krajowego w świetle przepisów to jest gruby szpagat prawny. Myślę, że wspomniany prof. Piotrkowski jeśli się wypowie w tej sprawie będzie miał podobne zdanie.
Zresztą on ma ciekawe podejście do tego zamętu. Uważa np. że Kamiński i Wąsik są skazani i słusznie powinni siedzieć, z drugiej strony uważa, że wejście do pałacu to była przesada. Z trzeciej strony uważa, że sąd, który
Przeraża mnie ta pewność siebie, z jaką wypowiada się Bosak na tematy prawne. Człowiek nie tyle bez wykształcenia prawniczego, ale nawet wyższego. Rozstawia po kątach rzesze profesorów i autorytatywnie mówi, że nie mają racji, a on ma. Oczywiście we wszystkich kwestiach jego zdanie jest takie samo jak Prawa i Sprawiedliwości.

@Gours: A ty jakie masz wykształcenie?
@Yahoo_: no tak, dlatego napisałem, że Piotrowski na pewno nie jest platformersem.

W przypadku Barskiego sprawa jest jasna: powołano go niezgodnie z prawem i tyle. Obserwuję sytuację i nikt niezależny tego na razie nie podważa, a na pewno byłoby tak (vide TVP).
@Yahoo_: on też nie jest jakąś wyrocznią. Po prostu jeden z głosów. Mówi to co faktycznie myśli i jak rozumie prawo. Choć mam wrażenie, że prywatnie bliżej mu PiS niż PO. Ale zaznaczam, że jednocześnie w swoich ocenach raczej jest rzetelny niezależnie od tego - mówi o tym, jak on faktycznie rozumie prawo
Kiedys był rozbiory i targowica, dziś zmieniły sie tylko czasy


@muciek112: co ciekawe i wtedy, i teraz udział ma Konfederacja powiązana z rosją xD
@muciek112: no powiem ci, że jeśli jeszcze wierzysz, że może być inaczej po ostatnim cyrku ze strony b0saka to współczuję. Polska polityka to twój najmniejszy problem xD
@Gours: To jest ten gość co narzekał, że w dyskursie publicznym coraz częściej słyszy się "czy są na to jakieś badania?" Czego oczekiwać od człowieka narzekającego na trzymanie się faktów zamiast chłopskiego pojmowania rzeczy XD
@Ogau: gdzie ty widzisz taką koalicje, odklejeny jesteś od rzeczywistości? Żadnych na to szans nie ma z roznych wzgledów i jednego poważnego, nie mają razem większości, więc jaka koalicja co to za bełkot? moze za 4 lata sie uda z %, a do tego czasu coś takiego nawet nie istnieje w rozwazaniu.

Po poszlo w koalicje z trzecia droga i co z tego?

Wyborcy konfederacji patrza na takie rzeczy, jak powiedzieli
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Gours: pewnie, że wyrocznią nie jest, ale w całym tym bajzlu wydaje się zachowywać zdrowy rozsądek i nie opowiadać się po żadnej ze stron. Ciężko mi uznać, że bliżej mu do PiS niż PO z jednego prostego powodu - on jest po stronie obecnego rządu w kluczowej kwesti jaką jest KRS - uznaje podobnie jak rząd, że został on nielegalnie obsadzony.
To, że aktualnie rządzący podają "podstawę prawną" na każdą swoją