Wpis z mikrobloga

18 + 1 = 19

Tytuł: Wojna o Jadeit
Autor: Fonda Lee
Gatunek: fantasy, science fiction
Ocena: ★★★★★★★★
ISBN: 9788367793025
Tłumacz: Michał Jakuszewski
Wydawnictwo: MAG
Liczba stron: 656
Forma książki: książka
Solidna kontynuacja solidnej książki, rozpoczynająca się kilka miesięcy później. Na samym początku przyznam od razu, że w cyklu tym w ogóle nie czuć upływu czasu. Od początku "Miasta" do końca "Wojny" mija ok. 5 lat, ludzie, miasto i sytuacja na świecie się zmieniają, ale dłuższe fragmenty czasu to tylko liczby - po prostu jest chyba za mało opisów, które bardziej uzmysłowiłyby mijające miesiące i lata.
Autorka często bawi się oczekiwaniami czytelników (choć raczej powinienem mowić za siebie) i w miejscach, w których teoretycznie powinienem spodziewać sie jednej rzeczy oczekiwałem drugiej, a w ostatecznym rozrachunku dostawałem trzecią. W tej konkretnej książce miało to miejsce kilka razy i często napięcie towarzyszące dokonywaniu przez bohaterów niemożliwych decyzji było wręcz namacalne.
W tej lekturze niezmiernie podoba mi się ukazanie labiryntu zależności i oczekiwań wszystkich wobec każdego, paskudności i podłości tychże w okolicznościach zmieniających się jak w kalejdoskopie, gdzie koniec końców nikt nie będzie w pełni zadowolony, a już na pewno zwycięski.
Z każdym rozdziałem teatr działań poszerza się, a stawka - choć zabrzmi to sztampowo - rośnie.

#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem #ksiazkicerbera #wydawnictwomag #fantasybookmeter #sciencefictionbookmeter
Cerber108 - 18 + 1 = 19

Tytuł: Wojna o Jadeit
Autor: Fonda Lee
Gatunek: fantasy, sci...

źródło: 1078650-352x500

Pobierz
  • Odpowiedz