Wpis z mikrobloga

#apple
tld;dr: Pytanie poważne - bez żadnego hejtu: jaki jest fenomen Appla? A konkretnie, dlaczego NIE wrócilibyście do Windowsa/Androida? A może ktoś wrócił?

Moja sytuacja:
- Mam 8 letniego laptopa, który działa naprawdę bardzo dobrze. W najnowsze gry na najwyższych ustawieniach nie pogram, ale ogólnie działa świetnie. Dodałem jedynie ramu i dysk SSD (https://www.x-kom.pl/p/263832-notebook-laptop-173-acer-vn7-792g-i7-6700hq-8gb-1000-gtx960m-fhd.html) [50% przeglądanie Internetu, 20% granie, 30% programowanie]
- I prawie 5 letniego Huawei P30 pro #android, który jest jak dla mnie kozakiem - świetne zdjęcia, bateria trzyma prawie 2 dni, nigdy się nie zaciął

Chcę kupić sobie nowy monitor, ale mój już stary laptop nie uciągnie tej rozdzielczości, więc zacząłem myśleć nad zmianą. A jak już mam zmieniać to może bym przeszedł do Appla. Analizuję temat już kilka tygodni i naprawdę nie potrafię zrozumieć jaki jest fenomen tej marki za naprawdę kosmiczne pieniądze (macbook który by mnie interesował kosztuje około 17k).

Czytałem, że:
- jest niezawodny - ok, ale moje sprzęty które używałem też mnie nigdy nie zawiodły. Kupowałem flagowce, a sprzęt ze średniej półki
- ma świetną integracje - co to znaczy? Używając systemy/chmury Googla też mam wszystko ładnie połączone
- hardware w Macbookach to nie hardware w Windows - możliwe, ale nie wierzę, że aż tak. A nawet jeżeli to 8GB RAMu w Macbooku jest droższy niż 16GB w laptopie z Windowsem
- jest bezpieczny - ciężko mi się z tym kłócić, ale raczej nie jestem nikim ważny aby za sam ten aspekt płacić kilka razy więcej

Wierzę, że przy montażu filmów jest to najlepszy sprzęt, ale w innych przypadkach?

Nie chce wywoływać gównoburzy, bo naprawdę myślałem o sprzęcie Appla, ale wgłębiając się w ten temat to naprawdę ciężko mi zrozumieć dlaczego ten sprzęt jest tak gloryfikowany tym bardziej w tak abstrakcyjnej cenie, a więc czy jest ktoś kto przeszedł do appla i wrócił do WIndowsa/Android? A jak nie to z jakiego powodu na pewno nie wrócicie do tych systemów? <jednak proszę nie piszcie, że mieliście androida za 500zł i na pewno nie wrócicie do niego. Porównujmy flagowce>
Patres - #apple
tld;dr: Pytanie poważne - bez żadnego hejtu: jaki jest fenomen Appla?...

źródło: 25_premiera_huawei_p30_i_p30_pro_juz_jutro_wszystko_co_o_nich_wiemy_2

Pobierz
  • 12
@Patres: W sumie ciekaw jestem czy na 8 letnim laptopie apple da się normalnie przeglądać neta. Obecnie dojeżdżam 12 letniego lenovo xD

- hardware w Macbookach to nie hardware w Windows - możliwe, ale nie wierzę, że aż tak. A nawet jeżeli to 8GB RAMu w Macbooku jest droższy niż 16GB w laptopie z Windowsem


A to zwykłe oszczędzanie na fr@j3rach. Jak rozkręcisz tego maczka to na kościach ram i tak
@Patres: Mi nigdy nie podsiadł mac bo ma mniej oprogramowania niż windows (szczególnie tego programistycznego). Zaletą jest mega praca na baterii w porównaniu do windowsowych thinkpadow na macbooku mogłem bez baterii ogladac memy 2 razy dłużej. Jak ktoś pracuje głównie przy kablu to się nie opłaca. A co do 30 pro to cegła. Apppl jako jedyne robi telefony które nie są cegłami
@Patres: Fenomen macbookow jest taki ze jak odepniesz swojego laptopa od ładowarki to straci 60% wydajnosci i bateria wytrzyma 30min. W przypadku macbooka spadku nie bedzie wcale a bateria bedzie trzymac super. Do tego fajny ekran, klawiatura, najlepszy na rynku touchpad.

Do do iphonow to konkurencja nie ma takich urzadzen. Mały, płaski ekran, dobra bateria i bardzo dobry aparat. Do tego dlugie wsparcie.
@Patres: Dla mnie jako osoby która dużo gra, pobiera różnych dziwnych rzeczy Mac to gówno. Jak widzę, że za 8k miałbym dostać laptopa z 60hz ekranem i mogę na nim tylko przeglądać neta i nic więcej to mam beke bo w tej cenie składam kompa za 6k, do tego monitor za 1k, klawa, myszka, podkładka i inne bzdety za reszte i mam maszyne co objeżdża tego lapka raz że w programach,
via Android
  • 0
@MercedesBenizPolska

jak odepniesz swojego laptopa od ładowarki to straci 60% wydajnosci i bateria wytrzyma 30min.


Skąd ten pomysł, niedawno kupowałem na prezent LG Gram i bateria trzyma 22 godziny

Do do iphonow to konkurencja nie ma takich urzadzen.

dobra bateria


Serio? Nawet dziś wiedziałem podobny komentarz, że warto przesiąść się na najnowszego iPhone bo bateria wytrzymuje NAWET dzień. Mój 5 letni Huawei trzyma 2 dni

i bardzo dobry aparat.

Ma bardzo dobry,
Dla mnie jako osoby która dużo gra, pobiera różnych dziwnych rzeczy Mac to gówno.


@dsomgi00: Dla tych co grają, to Mac to gówno i zawsze będzie gówno. Aczkolwiek widząc co robi Apple, to nowe sprzęty już będą bardziej celowały w graczy.

Jak widzę, że za 8k miałbym dostać laptopa z 60hz ekranem i mogę na nim tylko przeglądać neta i nic więcej


@dsomgi00: W tym kompie za 8k popracujesz i
Skąd ten pomysł, niedawno kupowałem na prezent LG Gram i bateria trzyma 22 godziny


@Patres: Nawet Macbooki na ARM nie trzymają 22 godzin, no chyba że przez 22 godziny piszesz tekst przy zapalonej świecy bo ekran trzymasz na 10% jasności. Do tego na 100% nie masz w tym Gramie identycznej wydajności na baterii co na zasilaczu.

Serio? Nawet dziś wiedziałem podobny komentarz, że warto przesiąść się na najnowszego iPhone bo bateria
L3gion - >Skąd ten pomysł, niedawno kupowałem na prezent LG Gram i bateria trzyma 22 ...

źródło: bd109e61700d895565cbb0830e6d3198fd8fc76508de3c5f222563c4f2aaaa2c_1

Pobierz
W sumie ciekaw jestem czy na 8 letnim laptopie apple da się normalnie przeglądać neta. Obecnie dojeżdżam 12 letniego lenovo xD


@farew3Ell: Kupiłem dla teściowej iMaca z 2011 roku, do przeglądania internetów. YT w HD 1080 chodzi jak złoto, ale 4K już potrafi się przycinać. Tam siedzi i5 Sandy Bridge (2 generacja) i mam porównanie z laptopem gdzie jest i5 3 gen. z windowsem - nie ma podjazdu do tego iMaca
@Patres: Apple nie sprzedaje sprzętu, sprzedaje marzenia i obietnice. To, czego nie można odmówić Apple, to amazing, jakim te sprzęty emanują, design na najwyższym poziomie (pomijam te wystające wyspy aparatów w komórkach czy tabletach) i współpraca między sobą (rysujesz coś na ipadzie, udostępniasz sobie poprzez airdrop i w tej samej chwili korzystając z komputera umieszczasz ten rysunek np. w filmie - na zestawie android+windows nie ma tak dobrze, bawisz się z
@Patres:

naprawdę ciężko mi zrozumieć dlaczego ten sprzęt jest tak gloryfikowany tym bardziej w tak abstrakcyjnej cenie


Napisz ile kosztowal ten lg gram bo air w podstawie 4k kosztuje.

Tych 22h to nawet nie skomentuje. sledze dosc mocno rynek ultrabookow bo szukalem jakiejs alternatywy dla macbooka. Akurat gram to znany grzejnik ktory przy wylaczonym podswietleniu moze wytrzyma kilkanascie h. Odpal mu yt 4k, pare okien przegladarki i daj znac ile wytrzyma