Wpis z mikrobloga

#apple
tld;dr: Pytanie poważne - bez żadnego hejtu: jaki jest fenomen Appla? A konkretnie, dlaczego NIE wrócilibyście do Windowsa/Androida? A może ktoś wrócił?

Moja sytuacja:
- Mam 8 letniego laptopa, który działa naprawdę bardzo dobrze. W najnowsze gry na najwyższych ustawieniach nie pogram, ale ogólnie działa świetnie. Dodałem jedynie ramu i dysk SSD (https://www.x-kom.pl/p/263832-notebook-laptop-173-acer-vn7-792g-i7-6700hq-8gb-1000-gtx960m-fhd.html) [50% przeglądanie Internetu, 20% granie, 30% programowanie]
- I prawie 5 letniego Huawei P30 pro #android, który jest jak dla mnie kozakiem - świetne zdjęcia, bateria trzyma prawie 2 dni, nigdy się nie zaciął

Chcę kupić sobie nowy monitor, ale mój już stary laptop nie uciągnie tej rozdzielczości, więc zacząłem myśleć nad zmianą. A jak już mam zmieniać to może bym przeszedł do Appla. Analizuję temat już kilka tygodni i naprawdę nie potrafię zrozumieć jaki jest fenomen tej marki za naprawdę kosmiczne pieniądze (macbook który by mnie interesował kosztuje około 17k).

Czytałem, że:
- jest niezawodny - ok, ale moje sprzęty które używałem też mnie nigdy nie zawiodły. Kupowałem flagowce, a sprzęt ze średniej półki
- ma świetną integracje - co to znaczy? Używając systemy/chmury Googla też mam wszystko ładnie połączone
- hardware w Macbookach to nie hardware w Windows - możliwe, ale nie wierzę, że aż tak. A nawet jeżeli to 8GB RAMu w Macbooku jest droższy niż 16GB w laptopie z Windowsem
- jest bezpieczny - ciężko mi się z tym kłócić, ale raczej nie jestem nikim ważny aby za sam ten aspekt płacić kilka razy więcej

Wierzę, że przy montażu filmów jest to najlepszy sprzęt, ale w innych przypadkach?

Nie chce wywoływać gównoburzy, bo naprawdę myślałem o sprzęcie Appla, ale wgłębiając się w ten temat to naprawdę ciężko mi zrozumieć dlaczego ten sprzęt jest tak gloryfikowany tym bardziej w tak abstrakcyjnej cenie, a więc czy jest ktoś kto przeszedł do appla i wrócił do WIndowsa/Android? A jak nie to z jakiego powodu na pewno nie wrócicie do tych systemów? <jednak proszę nie piszcie, że mieliście androida za 500zł i na pewno nie wrócicie do niego. Porównujmy flagowce>
Patres - #apple
tld;dr: Pytanie poważne - bez żadnego hejtu: jaki jest fenomen Appla?...

źródło: 25_premiera_huawei_p30_i_p30_pro_juz_jutro_wszystko_co_o_nich_wiemy_2

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@Patres: W sumie ciekaw jestem czy na 8 letnim laptopie apple da się normalnie przeglądać neta. Obecnie dojeżdżam 12 letniego lenovo xD

- hardware w Macbookach to nie hardware w Windows - możliwe, ale nie wierzę, że aż tak. A nawet jeżeli to 8GB RAMu w Macbooku jest droższy niż 16GB w laptopie z Windowsem


A to zwykłe oszczędzanie na fr@j3rach. Jak rozkręcisz tego maczka to na kościach ram i tak będzie napis samsung albo hynix.
Nie ma znaczenia jak lekki jest system z powodu jego wybrakowania to i tak na te czasy 16 giga ramu to
  • Odpowiedz
@Patres: Mi nigdy nie podsiadł mac bo ma mniej oprogramowania niż windows (szczególnie tego programistycznego). Zaletą jest mega praca na baterii w porównaniu do windowsowych thinkpadow na macbooku mogłem bez baterii ogladac memy 2 razy dłużej. Jak ktoś pracuje głównie przy kablu to się nie opłaca. A co do 30 pro to cegła. Apppl jako jedyne robi telefony które nie są cegłami
  • Odpowiedz
@Patres: Fenomen macbookow jest taki ze jak odepniesz swojego laptopa od ładowarki to straci 60% wydajnosci i bateria wytrzyma 30min. W przypadku macbooka spadku nie bedzie wcale a bateria bedzie trzymac super. Do tego fajny ekran, klawiatura, najlepszy na rynku touchpad.

Do do iphonow to konkurencja nie ma takich urzadzen. Mały, płaski ekran, dobra bateria i bardzo dobry aparat. Do tego dlugie wsparcie.
  • Odpowiedz
@Patres: Dla mnie jako osoby która dużo gra, pobiera różnych dziwnych rzeczy Mac to gówno. Jak widzę, że za 8k miałbym dostać laptopa z 60hz ekranem i mogę na nim tylko przeglądać neta i nic więcej to mam beke bo w tej cenie składam kompa za 6k, do tego monitor za 1k, klawa, myszka, podkładka i inne bzdety za reszte i mam maszyne co objeżdża tego lapka raz że w
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@MercedesBenizPolska

jak odepniesz swojego laptopa od ładowarki to straci 60% wydajnosci i bateria wytrzyma 30min.


Skąd ten pomysł, niedawno kupowałem na prezent LG Gram i bateria trzyma 22 godziny
  • Odpowiedz
Dla mnie jako osoby która dużo gra, pobiera różnych dziwnych rzeczy Mac to gówno.


@dsomgi00: Dla tych co grają, to Mac to gówno i zawsze będzie gówno. Aczkolwiek widząc co robi Apple, to nowe sprzęty już będą bardziej celowały w graczy.

Jak widzę, że za 8k miałbym dostać laptopa z 60hz ekranem i mogę na nim tylko przeglądać neta i nic
  • Odpowiedz
@Patres iPhone z iOS i system na MACach to dwa najmniej intuicyjne systemy na świecie (wg mnie). Całe życie używałeś Windowsa i Androida. Nie rób sobie tego i nie zmieniaj tego
  • Odpowiedz
Skąd ten pomysł, niedawno kupowałem na prezent LG Gram i bateria trzyma 22 godziny


@Patres: Nawet Macbooki na ARM nie trzymają 22 godzin, no chyba że przez 22 godziny piszesz tekst przy zapalonej świecy bo ekran trzymasz na 10% jasności. Do tego na 100% nie masz w tym Gramie identycznej wydajności na baterii co na zasilaczu.

Serio? Nawet dziś wiedziałem podobny komentarz, że warto przesiąść się na najnowszego iPhone bo bateria wytrzymuje NAWET dzień. Mój 5 letni Huawei trzyma 2
L3gion - >Skąd ten pomysł, niedawno kupowałem na prezent LG Gram i bateria trzyma 22 ...

źródło: bd109e61700d895565cbb0830e6d3198fd8fc76508de3c5f222563c4f2aaaa2c_1

Pobierz
  • Odpowiedz
W sumie ciekaw jestem czy na 8 letnim laptopie apple da się normalnie przeglądać neta. Obecnie dojeżdżam 12 letniego lenovo xD


@farew3Ell: Kupiłem dla teściowej iMaca z 2011 roku, do przeglądania internetów. YT w HD 1080 chodzi jak złoto, ale 4K już potrafi się przycinać. Tam siedzi i5 Sandy Bridge (2 generacja) i mam porównanie z laptopem gdzie jest i5 3 gen. z windowsem - nie ma podjazdu do tego
  • Odpowiedz
@Patres: Apple nie sprzedaje sprzętu, sprzedaje marzenia i obietnice. To, czego nie można odmówić Apple, to amazing, jakim te sprzęty emanują, design na najwyższym poziomie (pomijam te wystające wyspy aparatów w komórkach czy tabletach) i współpraca między sobą (rysujesz coś na ipadzie, udostępniasz sobie poprzez airdrop i w tej samej chwili korzystając z komputera umieszczasz ten rysunek np. w filmie - na zestawie android+windows nie ma tak dobrze, bawisz się
  • Odpowiedz