Wpis z mikrobloga

Elo, to znowu ja i mam zaktualizowany zestaw do oceny. Zmieniłem płytę z chipsetem B550 na B450 bo i tak do tego procka nie robi to różnicy. Ramy zmieniłem na jakieś ciut wydajniejsze posiadające dual rank (cokolwiek to znaczy), a będące praktycznie w tej samej cenie co Lexary. Zmienił się też dysk M.2 na wersje 2TB ale w standardzie PCIe NVMe 3.0 x4. Wcześniej miałem wybrany PCIe NVMe 4.0 x4 ale przecież ten procesor i płyta i tak tego nie obsłuży, więc kosztem stówki~ więcej zyskałem dwukrotność pojemności (tym bardziej ma to sens, że płyta posiada tylko jeden slot na M.2). Dorzuciłem też dwa wentylatory 120mm które wrzucę na przód i tył obudowy.
Proszę o ocenę czy wszystko ok i będę zamawiał po weekendzie.
#pcmasterrace #komputery #pc #informatyka
Vadzior - Elo, to znowu ja i mam zaktualizowany zestaw do oceny. Zmieniłem płytę z ch...

źródło: podejscie dwa

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • 1
@Buko_von_Krossig Nie ma bo nie gram w gry, to komputer do internetu, memów, wykopu, sociali, czasem yt i pracy typowo biurowe (office). Ale cpu z jakimś tam lepszym układem graficznym niż standardowe procki.
  • Odpowiedz
@Vadzior: jak na zestaw bez GPU to obudowa duża (w grudniu składałem bratu 7800x3D + RTX4080 FE właśnie w D31 Mesh) - a poza tym spoko ;)
Pamięci są ok, płyta oczywiście da radę, zasilacz dowolny, ale te dwa dodatkowe wentylatory to po co?
  • Odpowiedz
  • 0
@JestemKrzysio wentylatory bo ktoś pisał o przeplywie powietrza, a nawet o zmianie chłodzenia cpu i półpasywnym zasilaczu. Komputer będzie włączony non stop
Buda dla mnie też jest za duża dalej. Ale mniejsza z tych wszystkich względnie tanich
  • Odpowiedz
@Vadzior: zestaw w porządku, taki prosty tuning to zmieniasz napięcie pamięci na 1.4V, zegar 3600 -> 3800 i działa (na profilu XMP, czyli 18-22-22-42-...)

Na tych modułach i 5600g jest do zrobienia 4133 CL18, ale to już wymaga trochę grzebania i na dobrą sprawę nie dodaje nie wiadomo ile... ;)
JestemKrzysio - @Vadzior: zestaw w porządku, taki prosty tuning to zmieniasz napięcie...

źródło: 5600gram

Pobierz
  • Odpowiedz
@Vadzior Dodaj chłodzenie bo te z Boxa to mega gówno, będzie ciągle wyć nawet podczas używania samej przeglądarki. Nawet najtańszy Spartan sprawi, że będzie -10 stopni i cisza.
  • Odpowiedz
jak na zestaw bez GPU to obudowa duża


@JestemKrzysio: Miałem D31 i jak dla mnie ona jest mała jak na mATX.

Dorzuciłem też dwa wentylatory 120mm które wrzucę na przód i tył obudowy.


@Vadzior Nah, nie rób tak. D31 to obudowa w której najsensowniejszy układ to wentylatory na dole i górze.
  • Odpowiedz
  • 0
@L3gion Ok. Tak je ułoże. Całość ze screena ok i mogę zamawiać czy jakieś uwagi jeszcze? Ktoś to zasugerował zmianę chłodzenia cpu - ma to sens?
  • Odpowiedz
@Vadzior: Pod koniec miesiąca wychodzą APU pod AM5 ale nie wiem jak tam cenowo.
Ten ze screena jest git. Zasilacz możesz i 400W albo 300W dać.

Ktoś to zasugerował zmianę chłodzenia cpu - ma to sens?


Ma, przede wszystkim będzie ciszej. Tylko sprawdź wymiary bo w D31 nie zmieści się każde.
  • Odpowiedz
  • 0
@L3gion Słabsze zasilacze są często bez certyfikatu, a jak juź coś jest to tam z 450w i ta sama cena co i ten co wybrałem. Więc chyba zostanie.
Muszę więc poszukać jutro jaka wysokość chłodzenia się tam zmieści, chyba, że są jakieś typowo "niskie" chłodzenia. Ktoś tam napisał wyżej o "spartanie".
A te nowości pod am5 to drogo z tego co widziałem. Sama płyta am5 to jakieś 7 stówek na ten moment
  • Odpowiedz
  • 0
@MrPrado30 Ok. Super. Jest kilka "spartanów 5". Wezme sobie chyba tego podświetlanego bo kosztuje 10zł więcej niż standardowy. Jest jeszcze wersja z dopiskiem MAX i też ma te same wymiary ale nie wiem czym to sięvróżni. Czy muszę jeszcze dokupować do takiego chlodzenia jakąś pastę?
  • Odpowiedz
@Vadzior zwykły- 2 ciepłowody, max- 4 ciepłowody. Ten zwykły na spokojnie wystarczy. Kiedyś dawali małą tubkę pasty na kilka razy ale teraz już jednorazowo sami smarują podstawę więc na start nie trzeba kupować ale po 1,5 - 2 latach jak będziesz chciał wyczyścić, nałożyć nową to trzeba będzie kupić.
  • Odpowiedz