Wpis z mikrobloga

Można zarabiać na filmach w których zamieszcza się fragmenty innych filmów (np. Z telewizji) i obkrasza swoim komentarzem? Pytanie do partnerów YouTube. Ja wysyłam. Nałogowo odwołania jak ktoś zażąda usunięcia i z nimi walczę. No ale nie monetyzuje swoich treści, czyli nie zarabiam na nich. Jak się sprawa ma w sytuacji w której staniesz się partnerem YouTube (czyli otrzymasz taką możliwość). Jak to jest z prawem? Wydaje mi się że można jeśli są to fragmenty. #youtube #polskiyoutube #prawo #pytanie #finanse
  • 7
@Pan_Slon: @wigr właśnie jako twórca który nie monetyzuje swoich treści mam tak, że jeśli użyje fragmentów czegoś w swoim filmie to od razu automat wykrywa i przekazuje całe zarobki właścicielowi tych praw. Czyli mój materiał nadal jest dostępny. Przypomnę, ja nie mam włączonego zarabiania na filmie ale jeśli automat wykryje użyte fragmenty to zaczynam zarabiać kasę dla kogoś, dla autora. I teraz mogę to zakwestionować wysyłając sprzeciw. Od tej pory niż
wystarczy zgłoszenie tego i monety lecą w piach


@Pan_Slon: nieprawda. Kasa cały czas się sumuje a dopiero po rozstrzygnięciu sporo YouTube odda zapłatę stronie która wygrała