Wpis z mikrobloga

Szkoda, że Tusk mówi o tym, że w jego rządzie nikt nie będzie budował polityki na antyukraińskości, a jednocześnie kilka dni temu R.Sikorski wyraził solidarność wobec... Izraela. Dodajmy tylko, że Izrael dokonuje czystek etnicznych i w kwartał zamordowano 30k osób, z czego 12k dzieci. Dzisiaj, czy tam wczoraj, ruszyły nawet zeznania w Trybunale w Hadze, w której Izrael jest oskarżonym. Delikatnie mówiąc nietaktowne i trochę hipokryzja, że raz wspieramy ofiary, a drugim razem oprawców. Mówię to z perspektywy wyborcy jednej z list wchodzących w skład koalicji rządzącej.

#polityka #sejm #izrael #wojna #ukraina #palestyna
  • 11
  • Odpowiedz
@Diakrytyczny: Różnica jest taka, że Ukraina jest blisko, a Palestyna daleko i dlatego poza kręgiem zainteresowań władz. Ale Izrael pod wieloma względami prowadzi brutalniejsze działania, niż Rosja - o tym warto pamętac. Uważam, że zło należy nazwać złem bez względu na okoliczności. Izrael, nawet jeśli dziś jest potęgą, to będzie miał zapamiętane to co w ostatnich dekadach robił i stanie się okryty hańbą. Uważam, że wstydem jest, by Polska była
  • Odpowiedz
@Aster1981: No okej, tylko że Izrael pod płaszczykiem walki z terrorystami dokonuje czystek etnicznych na niewinnych cywilach i to z pełną premedytacją. Całkowicie nieuzasadnionych pod względem skali i też niehumanitarnych. Zresztą przecież to nie jest pierwszy przejaw zachowań tego typu, bo to się ciagnie od dekad. Jaki procent z tych 30k osob to terroryści?

@Diakrytyczny Zdaję sobie sprawę, że to są różne konflikty i rzeczywiście nie miejsce i nie
  • Odpowiedz
@GoddamnElectric: ale co ty porównujesz? Sikorski tu jest za izraelem tylko dlatego, bo walczy przeciwko terroryzmowi i stanowczo takim poparciem daje do zrozumienia, że polska jest przeciwko terrorystom. Kolego ty w ogóle masz pojęcie o czym ty gadasz? Bo mi się wydaje, że ty w ogóle nie jarzysz dyplomacji zagranicznej i zaczynasz bez sensowne argumenty mieszać z izraelem. Trybunał w Hadze to też inny wątek, bo jest tutaj oskarżane państwo
  • Odpowiedz
@dawidczeta: Panie Kolego, Izrael walczy tak samo z terrorystami, jak i Putin z faszystami - oficjalne stanowisko nie zawsze oddaje stan faktyczny. O ile jeszcze na początku tej odsłony konfliktu można było mieć mieszane odczucia odnośnie tego "kto jest tym złym", o tyle teraz po kwartale to już chyba nie podlega dyskusji, podobnie jak to jaki jest PRAWDZIWY cel działań Izraela. Tak jak też wspomniałem wcześniej, to nie jest świeży konflikt, bo to Izrael od kilku dekad jest oprawcą i dokonuje czystek, co powinno właściwie kończyć wątek, bo nie wiem czego musieliby dokonać Palestyńczycy, by szalę agresji przesunąć na swoją sprawę.

Nie powiedziałbym, że Trybunał w Hadze to inny wątek, to są tematy silnie powiązane. A w sytuacji, gdy jakiekolwiek poparcie dla Izraela zaczyna być coraz bardziej passe, wyskoczenie ministra Sikorskiego teraz jest co najmniej zastanawiające. Tak jak wspomniałem - przecież mógł nic nie mówić, albo zachować neutralność, a jawnie opowiedział się po jednej ze stron. Tej dokonującej czystek etnicznych pod płaszczykiem "walki z terroryzmem".

Sikorski tu jest za izraelem tylko dlatego, bo walczy przeciwko terroryzmowi i stanowczo takim poparciem daje do zrozumienia, że polska jest przeciwko
  • Odpowiedz