Wpis z mikrobloga

Myślicie że możliwym byłoby że jak wchodzę na stronki linii lotniczych za biletami, z lokalizacji po ip przydzielonej do Polski, to ceny zwiększają się sztucznie na polskie święta takie jak majówka itp? Bo ostatnio jak przeglądałem te ceny, coś mnie tknęło, że jakoś tak akurat w tych miejscach w roku gdzie teraz wypadałoby wziąć ze względu na długie weekendy to są wyższe ceny. Myślicie że zmienia coś vpn, tzn. czy ceny są takie same dla wszystkich mieszkańców globu, z ich kalendarzami i świętami?
#tanieloty #podroze #podrozujzwykopem #pytanie
  • 5
@interpenetrate: nie, to nic nie zmienia, a przynajmniej nie jak jak sobie wyobrażasz. Oczywiście, że ceny w atrakcyjnych datach są wyższe, ale związane jest to z miejscem wylotu/powrotu. Czyli np. ceny z polskich lotnisk będą wysokie na majówkę, bo duży popyt. To że jesteś obcokrajowcem i nie obchodzi Cię majówka nic nie zmienia, bo popyt i tak jest wysoki.

Jedyna różnica, że inne IP odpali Ci inną wersję językową, a np.
Bo ostatnio jak przeglądałem te ceny, coś mnie tknęło, że jakoś tak akurat w tych miejscach w roku gdzie teraz wypadałoby wziąć ze względu na długie weekendy to są wyższe ceny


@interpenetrate: A nie tknęło cię, że po prostu wszyscy wtedy chcą lecieć i dlatego jest drożej? Linie lotnicze podnoszą ceny na chodliwe terminy, bo po prostu mogą - ludzie i tak zapłacą, a przecież to nie są instytucje charytatywne, tylko