Wpis z mikrobloga

Ech Mirki. Niedawno wprowadziłem się do bliźniaka i się cieszyłem, ale się okazało, że sąsiad lubuje się w jakimś #!$%@? techno i słychać takie buczenie przez sciane, jakieś basy czy coś. W sumie nawet głupio mi prosić sąsiada o ściszenie bo to nie jest jakoś głośno, tylko ten bas się niesie przez sciane a ja mam mocną #mizofonia. A jak odpala mi się gorszy nastrój, to już całkiem mi odbija z nadwrażliwością na dźwięki. A tak się składa, że nastrój zjechał mi na dno, o czym pisałem już wcześniej. Mam słuchawki JBL z systemem ANC i pomagają, ale ciągle chodzić w słuchawkach we własnym domu to też nie jest fajne. Czy wiecie czy da się jakoś wyciszyć ściany, coś z tym zrobić? Będę wdzięczny za wszelkie porady.

#zalesie #sasiad #halas #dom #mizofonia #dzwiek #depresja
GrammarNazi - Ech Mirki. Niedawno wprowadziłem się do bliźniaka i się cieszyłem, ale ...

źródło: temp_file8195010106463992846

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@GrammarNazi: kiedyś czytałam, że to musiałoby być wyciszenie po stronie skąd leci hałas, więc to sąsiad by musiał sobie ściany wyciszyć. Sama miałam podobny problem w wynajmowanym mieszkaniu, właściciel nawet wziął firmę od wyciszeń i wyciszył sufit - dało to dokładnie ch*ja efektu. Rozwiązałam problem wyprowadzając się.
  • Odpowiedz
@GrammarNazi: Mirku masz dwie opcje i obie są realne
1. Idziesz zagadać do sąsiada żeby ściszył
2. Idziesz zagadać czy da radę przestawić suba w inne miejsce wystarczy czasem głośnik w inną stronę obrócić (tu trzeba protestować kilka ustawień)

Wilk syty i owca cała.
  • Odpowiedz
@GrammarNazi: Ja bym proponował dwie rzeczy: poprosić sąsiada, żeby ściszył całkowicie basy (a muzykę może dalej słuchać), a jak nie, to samemu puścić u siebie szum (np. tzw. white noise lub dźwięk fal) z podkręconymi na maksa basami tak, żeby bas był ciągły i ładnie maskował wszystkie inne basy przerywane bum bum. Sam tak robię od wczoraj i chyba działa, bo wcześniej #!$%@?ło mnie tupanie sąsiadów z boku i z dołu,
  • Odpowiedz