Wpis z mikrobloga

Heja Mirasy, chciałbym się pozbyć tradycyjnych papierosów, szukam subsytytu papierosow w postaci #epapierosy, ale mam problem, żona używa smoka, jakiego olejku by nie kupiła to u mnie powoduje skurcz oskrzeli takie jakieś przyduszanie w tchawicy, przy normalnych fajkach nie mam takiego problemu ¯_(ツ)_/¯, może kojarzycie lub mieliście taki problem przy efajkach? Może jakiś inny liquid? Raz miałem w łapach jakiś jednorazowy fajek winogronowy i po nim właśnie nic też mnie nie dusiło, chciałbym przejść na efajki ale to ściskanie tchawicy skutecznie mi to uniemożliwia.
  • 22
@marek-wozniak-750 wlasnie nie wiem czy to chodzi o moc (watt) w epapsie czy ilość nikotyny czy zupełnie o inny czynnik, próbowałem na różnej mocy i ten sam problem może trochę delikatniej, za to w tej jednorazówce nie było nic co by powodowało ten skurcz tchawicy.
@NaebanyMistrzu:
Ilość watów zależy od grzałki, każda ma swoje widełki przy których pracuje dobrze. Może żona ma faktycznie za dużą moc i dlatego tak smaży.

Takie uczucie też możesz mieć od za dużej ilości nikotyny, spróbuj 6 mg.

Poza tym, polecam też saszetki z nikotyną, np. Velo, weź sobie na testa. Ja teraz używam tego i tego. Vapuję w domu rano przy kawie i przy piwku wieczorem a w dzień zapodaję
@NaebanyMistrzu: Po ~7 latach palenia przerzuciłem się na parowanie. Kupiłem GeekVape Aegis Legend 2, ale olejki robię sam. Na początku trochę się krztusiłem, ale szybko przeszło. Nie wiem dokładnie, ile minęło, ale może już 2-3 miesiące nie palę i rzadko mam pragnienie. Vape zawsze pod ręką i zaspokaja moje potrzeby. Ale jeśli chodzi o mój sprzęt (w/w) produkuje dużo pary i ma spore "spalanie", więc przy zakupie olejków w sklepie byłoby
@stivenus padł wybór ekonomiczny, na epapsa GeekVape Sonder MTL, wszystko póki co gra na solach, na próbę kupiłem dwie buteleczki soli, jedna to Dark Line salt smak cukierek Ice, i ten płyn mnie jednak delikatnie przydusza, z kolei Pinki Salt jest bardzo spoko, efekt przyduszania praktycznie nie występuje zawiera mleczan nikotyny a ten pierwszy salicylan nikotyny.

Wniosek taki ze ten liquid z mleczanem jest dla mnie mniej drażniący, jako że jestem totalnym
@NaebanyMistrzu: Niekoniecznie też musi być tak, że rodzaj nikotyny jest problemem, a sam aromat. Ja od lat nie używam liquidów. Jak jeszcze nie było akcyzy, to kupowałem premixy, weszła akcyza, to zmienili premixy na longfille (funkcjonują teraz też nazwy dla starych premixów - shortfill, premix shortfill (w Polsce nie kupi się ich w sklepach, gdzieś tam z internetu idzie zamówić), a dla longfilli - premix longfill). Najpopularniejsze są w butelkach 60