Wpis z mikrobloga

Nakierowałby mnie ktoś na firmę/rodzaj działalności (komis?) która ściągnęłaby mi samochód z Niemiec tak, żebym mógł wziąć leasing w PL? Jak patrzyłem na samochód którym jestem zainteresowany, to nawet po doliczeniu akcyzy 18.6 % i dodaniu parunastu k na transport/prowizje wychodzi mi ten samochód z 10-15% taniej niż w PL.

Ewentualnie uświadomcie mnie proszę, jakie dodatkowe koszty oprócz akcyzy i transportu ponoszę ściągając samochód z DE, bo aż mi się nie składa wszystko do kupy, jak nowy samochód (z salonów dużej marki, nie żadna tam nisza) z tymi samymi opcjami i z tego samego rocznika może być o prawie połowę droższy w PL niż tam (patrząc po cenach z autoscouta vs z salonu w Polsce; tak samo wyposażone auto z zerowym przebiegiem).
#samochody #motoryzacja
  • 12
  • Odpowiedz
  • 0
@jurek-gagarin: lexus lc500 v8 ostatni rocznik przed liftem, czyli rok produkcji 2022/2023 (w 2023 wjechal lift). Kolo 105k euro vs 700k w pl, chociaz u nas jest tego tak malo ze niejezdzonej sztuki raczej sie juz raczej nie znajdzie, tylko polifty, a to juz prawie 800k. Watpie ze w przypadku takich samochodow sa ceny wyprzedazowe. https://www.autoscout24.pl/lst/lexus/lc-500/re_2023?atype=C&cy=D%2CA%2CB%2CE%2CF%2CI%2CL%2CNL&damaged_listing=exclude&desc=0&kmto=2500&powertype=kw&search_id=23qm2zut8in&sort=standard&source=listpage_pagination&ustate=N%2CU
  • Odpowiedz
@m2times tak do tych opłat dolicz koszty ubezpieczenia i przerejestrowania plus marże. Im mniej takich aut na polskim rynku tym marża większa. Nikt nie sprowadza aut które później stoją miesiącami zajmując miejsce, a raczej weźmie się kilka chodliwych modeli. Oczywiście, że ściągnięcie auta zawsze wychodzi taniej.
  • Odpowiedz
@m2times: Wyglada na wyprz rocznika z rabatami - ceny sa nawet ponizej tego co w konfgiguratorze, a sprzedawcy to salony. Na M8 idzie rabaty po 25% dostać ;) Niemniej, ciekawe ze nawet po cenniku z konfiguratora, wychodzi ok 200k różnicy .de vs pl (aczkolwiek najwyzsza wersja w niemieckim konfiguratorze, to najnizsza w polskim). Co do pośrednictwa w zakupie i oferty mozesz zapytac - fleetagency.pl
  • Odpowiedz
  • 0
@jurek-gagarin: w zaleznosci od tego jakie mieszkanie mi sie trafi, zakup dopiero za okolo dwa lata. Ale jak kupie to sie przypomne ( ͡° ͜ʖ ͡°) mozliwe, ze zdecyduje sie na ferrari ff, ale to zalezy ile bedzie wynosilo utrzymanie tego zlomu. Z tego co widze to jest katastrofa z jakastam jedna czescia, ktora aso w wypadku nieuniknionej awarii wymienia na TAKA SAMA za jakies 200k, a
  • Odpowiedz