Wpis z mikrobloga

Klimatyzowane Mirki, mam pytanie. Niedługo zaczynam wykańczanie mieszkania i zastanawiam się nad klimą, bo jak nie teraz to kiedy. Mieszkanie na 1. piętrze, ekspozycja północna (no, może północno-zachodnia), więc raczej z tych chłodniejszych, dlatego planuję dać jednostkę tylko na salon.

No i tu pojawia się pytanie: gdzie konkretnie wstawić jednostkę zewnętrzną i wewnętrzną? Załączam rzut mieszkania. Płytki na balkonach na tzw. gumowych dystansach, z wymagań administracji to:
- głośność definiowana parametrem ciśnienia akustycznego jednostki zewnętrznej <55 db
- jednostka zew. powinna stać na płycie balkonowej
- skropliny powinny być odprowadzone do lokalu

Myślałem, żeby jednostkę wewnętrzną dać na ścianę nad telewizorem. Co myślicie? Da w ogóle rade wstawić w tym miejscu?

Z innych rzeczy:
1. Fajnie jakby klima miała też funkcję oczyszczania powietrza (no chyba, że takie połączenie jest niewskazane).
2. Możecie polecić jakieś konkretne marki, modele?
3. Jaka tutaj powinna być moc?
4. I jakąś ekipę z #warszawa która mi taką klimatyzację sprzeda/zamontuje?

Pozdro 600.

#klimatyzacja
Lempek - Klimatyzowane Mirki, mam pytanie. Niedługo zaczynam wykańczanie mieszkania i...

źródło: rzut_mieszkania_klima

Pobierz
  • 22
@programista15cm, @cassuss, @terve, @kuncfot, @lurkuje2137 Jeśli chodzi o miejsca, które zaznaczył @kuncfot, to niestety odpadają: ściana przy wariancie po lewej stronie stolika odpada (u mnie wariant A), bo ściana ma tylko ok. 82 cm. Wariant z opcją nad drzwiami balkonowymi (oznaczone jako D) też odpada, bo z tego co się orientuję mieszkanie ma 2,6 m wysokości a drzwi balkonowe mają coś w stylu ~2,35 m wysokości, odpisali
Lempek - @programista15cm, @cassuss, @terve, @kuncfot, @lurkuje2137 Jeśli chodzi o mi...

źródło: rzut_mieszkania_klimatyzacja

Pobierz
@Lempek: wg mnie ceny ok. Ale weź się spytaj o samsung WindFree. Nie znam się aż tak bardzo, ale skoro nie masz ekspozycji wschód południe, to powinien starczyć.
Lokl B wydaje się niegłupia ale normalna jednostka i tak będzie wiać po nogach.