Wpis z mikrobloga

Matczak chce wypuszczenia Kamińskiego ze względu na stan zdrowia, ale Kamiński źle się czuje, bo przecież dopiero co odstawił alkohol. Początek życia w trzeźwości nie jest łatwy, a Matczak chce wszystko zepsuć.
#bekazpisu #sejm
  • 41
  • Odpowiedz
@walt_gunner: Matczak to jest dobry ananas xDDD. Pamiętam jak słuchałem kiedys audycji z jego udziałem jako eksperta. Prędzej można byłoby pomyśleć że przyszedł tam publicysta a nie prawnik, chociaż i niektórzy publicyści prezentują wyższy poziom merytorycznej wypowiedzi niz pan procesor.
  • Odpowiedz
@niezdiagnozowany: Ja lubie sluchac Matczaka ale mam wrazenie ze on wierzy w jakis wyidealizowany swiat xd Ale to wynika chyba z tego ze on tam na UW wyklada jakis przedmiot w stylu filozofia prawa czy cos
Psuje narracje bo rozklad znany ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@walt_gunner: Dla obniżenia emocji i to akurat Polsce się przyda. Kamiński i Wąsik wyjdą i tak, Duda już swoją ponowną decyzją zalegitymizował PO-wską interpretację prawa a pamiętaj, że my z Dudą jako prezydentem jeszcze jakiś czas spędzimy więc unikanie robienia jakichkolwiek, nawet tak mało znaczących ustępstw źle Polskim interesom wróży.

PIS można #!$%@?ć z głową, nie trzeba tego robić fanatycznie.
  • Odpowiedz
@niezdiagnozowany: Oczekiwanie wysokiego poziomu merytorycznego od profesora polskiej uczelni... I co jeszcze? Może zaraz będą chcieć publikacji w poważnych periodykach, albo autorstwa jakichś istotnych podręczników lub komentarzy? Poprzewracało się tym studentom w głowach już dokumentnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@apoo: nie powiedziałbym, on też pracuje w kancy, w której zajmuje się prawem farmaceutycznym więc zna świat.

Specjalizuje się w teorii i filozofii prawa oraz zapewne w prawie farmaceutycznym. Szkoda, że jego poglądy przysłaniają mu rzeczywistość i zamiast czytać czasopisma naukowe, wiedzę o kryzysie z TK, praworządnością w Polsce czerpie z GW działu publicystyka albo innego okopressa.
  • Odpowiedz
@Brzychczy:

a pamiętaj, że my z Dudą jako prezydentem jeszcze jakiś czas spędzimy więc unikanie robienia jakichkolwiek, nawet tak mało znaczących ustępstw źle Polskim interesom wróży.


PIS można #!$%@?ć z głową, nie trzeba tego robić fanatycznie.


Ustepstwa z pisowcami? xD

Wiesz co oni by zrobili gdyby wyszli z więzienia? Pójdą do sejmu bo przecież są posłami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Brzychczy: tak, wypuścimy ich żeby dalej robili burdy w sejmie, świetny pomysł ( ͡º ͜ʖ͡º)

Jeżeli tylko Mariusz Kamiński i Maciej Wasik opuszczą więzienie, to panowie posłowie mają prawo zasiadać w izbie niższej parlamentu i głosować. Będę chciał ich wprowadzić do Sejmu - powiedział w piątek były premier i poseł PiS Mateusz Morawiecki.
Hieronim_Berelek - @Brzychczy: tak, wypuścimy ich żeby dalej robili burdy w sejmie, ś...

źródło: CswktkpTURBXy81MDU5MTBiYTVjMmQ0NzdjNWU3MzVlODJlMWI4NmNlZS5qcGeSlQMAzEXNCILNBMmTBc0EsM0CpA

Pobierz
  • Odpowiedz
Ustepstwa z pisowcami?


@hansschrodinger: Tak. Zresztą fakt, że Kamińskiego i Wąsika zgarnięto gdy Duda był poza pałacem jest przykładem #!$%@? pisu z głową a nie #!$%@? fanatycznego. Nie byłoby dobrze dla reputacji międzynarodowej gdyby aspirant Bagieta musiał szarpać się z prezydentem w pałacu.

PIS warto tresować, traktować bardzo ostro gdy zachowuje się nieodpowiednio i nieco łagodniej gdy zachowuje się odrobinę lepiej. Duda swoim ułaskawieniem przyznał się do błędu, był do tego
  • Odpowiedz
@Brzychczy: A jak myślisz czy się skończy próba nie wpuszczenia ich do sejmu? I przepychanki posłów pis którzy będą chcieli umożliwić wpuszczenie ich do sejmu, ze strażą marszałkowską? Będzie to studzić nastroje czy nie? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Brzychczy: żadnych ustępstw z pisiorami. Nie potrzeba nam burd w sejmie, do końca miesiąca muszą uchwalić budżet.

A poza tym duda nie skorzystał z prawa łaski z Konstytucji tylko z innego artykułu i uważa że oni są nadal posłami. To nie wygląda na przyznanie się do błędu.
  • Odpowiedz
@Hieronim_Berelek: To już będzie podburzanie nastrojów przez PIS jeśli tak się stanie. I wtedy tak jak pisałem Koalicja powinna reagować ostro.

Nie znaczy to, że PO nie powinno dla dobra państwa studzić nastrojów gdy można to robić niewielkim kosztem, co zresztą daje szanse na osłabienie PIS-u - rozłam na tych, gotowych iść na totalną polaryzację i pójście na dno razem z Kaczyńskim i na tych, co mają minimum oleju w głowie
  • Odpowiedz
@hansschrodinger: Można uchwalić budżet nawet jeśli PIS spróbuje wywołać burdę, to się nie wyklucza. Przy wcześniejszym warunkowym zwolnieniu Kamińskiego to nawet pomaga PO odbetonować jakąś część elektoratu PIS - niewielką ale zawsze.

To nie wygląda na przyznanie się do błędu


Duda wcześniej twierdził, że nic nie musi robić bo już ich ułaskawił więc przyznał się do błędu. Wciąż jest to zachowanie złe ale mniej złe niż wcześniej.

Pis trzeba #!$%@?ć z
  • Odpowiedz
@Brzychczy:

Można uchwalić budżet nawet jeśli PIS spróbuje wywołać burdę, to się nie wyklucza.


Ale stwarza kolejne problemy. Będzie budżet to będzie można pomyśleć nad łagodniejszym postepowaniem.

Duda wcześniej twierdził, że nic nie musi robić bo już ich ułaskawił więc przyznał się do błędu. Wciąż jest to zachowanie złe ale mniej złe niż wcześniej.


Nie korzystając teraz ułaskawienia z Konstytucji on robi kolejne problemy rządowi. Ja tu nie widzę żadnej poprawy.
  • Odpowiedz
To już będzie podburzanie nastrojów przez PIS jeśli tak się stanie.


@Brzychczy: a myślisz że jak to pis będzie przedstawiał w mediach? Bo od razu Ci powiem że będzie to przedstawiane jako łamanie prawa przez KO. Więc nie, nie wydaje mi się że to uspokoi to nastroje wręcz przeciwnie utrudni to pracę sejmu w momencie gdy do końca stycznia trzeba ustalić budżet.

Duda wcześniej twierdził, że nic nie musi robić bo
  • Odpowiedz
  • 2
@Hieronim_Berelek:

+ oni wyjdą, a Duda ich tak naprawdę może nigdy nie ułaskawić ;]


Właśnie też się nad tym zastanawiałem - przecież po tym jak Bodnar wypuściłby przestępców, Duda mógłby udawać głupiego i znów twierdzić, że pierwsze „ułaskawienie” było skuteczne i chować skazańców w pałacu.
  • Odpowiedz
Będzie budżet to będzie można pomyśleć nad łagodniejszym postepowaniem.


@hansschrodinger: Można i teraz i wcześniej i później. Problemy będą i tak, szansa na korzyści też. Budżet nie jest tu aż tak znaczącym wydarzeniem bo jego i tak się uda uchwalić.

Ale stwarza kolejne problemy.


Kamiński i Wąsik tak czy tak nie są posłami, jakichś burd można się spodziewać tak czy tak.

Ja tu nie widzę żadnej poprawy. Żadnego przyznania się do
  • Odpowiedz