Wpis z mikrobloga

@ranking: Jeżeli coś się zepsuje, za niedługo robię wyjątek bo karta graficzna już powoli nie daje rady (GTX 970 4 GB, będę zmieniał na RTX 4070)
  • Odpowiedz
W momencie jak uznam że wymiana któregoś z nich jest absolutnie niezbędna do komfortowego grania w coś co mnie interesuje, albo jak coś padnie/ulegnie zniszczeniu.
  • Odpowiedz
@ranking: kiedyś wymieniałem jak trafiłem coś fajnego na forumowych bazarach i w ten sposób robiłem powolny, ciągły upgrade do takiej średniej wydajności. Teraz mam ten sam komputer od 6 lat i w sumie cały czas wystarcza do pracy i grania w to co chcę. Jedynie RAMu dołożyłem.

A bazarki forumowe poumierały razem z forami...
  • Odpowiedz
@ranking: Laptop gamingowy here. Dotychczas wymieniałem jak mi po prostu padł w sposób trudnonaprawialny, ale nie było to dobre, bo po zupełnie dobrym MSI, wjechał mocny Dell i komfort pracy wzrósł jak nigdy. Może za dwa lata zamówię coś fajnego i jak będzie różnica w działaniu, to zostawię, a jak nie, to zwrócę.
  • Odpowiedz
@ranking: mniej więcej co 5 lat
listopad 2007 - laptop
wrzesień 2012 - laptop (nadal działa :D)
styczeń 2017 - stacjonarka
listopad 2023 - stacjonarka (ale czekam jeszcze na nową kartę graficzna bo ceny są teraz #!$%@? xD)
  • Odpowiedz
@ranking laptopa po jakichś 3 latach na kompa i mam go on 3 lat. Poza dodatkowym dyskiem nic nie zmieniałem i raczej jeszcze trochę będzie bez zmian, bo wszystko spokojnie dźwiga.

Podsumowując, jak będzie potrzeba a nie co ileś czasu.
  • Odpowiedz
@ranking: Zależnie od potrzeb i finansów. W 2015 kupiłem pc z i5 4460, 8gb ram, gtx750ti, hdd 1tb. 2019 kupiłem rx570 4gb i wymieniłem ram na 16gb. 2020 kupiłem porządny ssd 512gb. 2023 maj kupiłem i7 8700, 16gb ramu i podstawową płytę główną która się przegrzewała przy rpcs3. Parę miesięcy potem kupiłem rx5700xt za 500zł bo wentylatory terkoczą jakiś czas po tym jak się energicznie przesuwa obudowę, łożyska siadły. W
  • Odpowiedz