Wpis z mikrobloga

Chciałbym poddać pewnej analizie koszta ogrzewania domu gaz vs węgiel.

Z ostatniego rachunku wyszło mi zużycie gazu 5899 kWh co dało rachunek na 1800zł.
Patrzę teraz na ile kWh otrzymam z tony węgla i wychodzi mniej więcej 6000 kWh czyli podobnie. Cena tony węgla wg googla to jakieś 2000zł.

Czyli co z tego wychodzi, że gaz jest tańszy, czy źle to liczę i bym otrzymał więcej kWh z tony węgla? No ale jeszcze dochodzi transport, przechowywanie i dokładanie do pieca.

#ogrzewanie #gaz #remontujzwykopem #dom #budujzwykopem
  • 10
@inflacja_biedaku: z mojej perspektywy, to udało mi się w ostatnich 2 latach nie wydać więcej niż 1100 za tonę ekogroszku. A w domu 200m2 palę rocznie max 3t. Kwestia ocieplenia i dostosowania programu grzania.
@inflacja_biedaku: Kwestia tego jak ocieplony jest dom i jaka jest jego efektywność energetyczna. Ale jak sobie wyliczałam u siebie, to podobnie co ogrzewanie gazowe, kosztowałoby mnie ogrzewanie węglem. Węgiel to prehistoria: niewygodne przechowywanie, brudna kotłownia, konieczność zakupu. Dokładanie do pieca. W życiu nie chciałabym się z tym grzebać. Gaz jest bezobsługowy i kotłownia czysta (możesz sobie zrobić pralnie, czy trzymać słoiki). W przypadku małych metraży fajnym rozwiązaniem jest pompa ciepła +